Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

GALERIA MIEJSC

Witamy na stronie
Wycieczka z dzieckiem

Nie wiesz gdzie pojechać z dzieckiem
na wakacje.

Planujecie zasłużony odpoczynek.

Szukasz porad i wskazówek na taki wyjazd.

Dobrze trafiłeś – to strona dla Ciebie!!!

Ciekawostki    Muzea
Sztolnia Czarnego Pstrąga jest najbardziej znaną atrakcją turystyczną Tarnowskich Gór. Początki przemysłu wydobywczego sięgają tutaj wieku szesnastego, a więc czasów sprzed rewolucji (...)
Ciekawostki    Muzea
O tradycjach górniczych na Śląsku wie niemal każdy. Niewiele osób potrafi odpowiedzieć na pytanie: "Jakie miasto jest kolebką wydobycia węgla?" Są to Tarnowskie Góry. Zaczęło się to w wieku (...)
Muzea
Pszczyna jest małym miasteczkiem na południu województwa śląskiego. Słynie głównie z skansenu, w którym można zobaczyć, jak dawniej żyło się na wsi oraz z zamku - dawnej rezydencji magnackiej. (...)
Zamki i Zabytki    Muzea
Górnośląskie muzeum jest położone na terenie parku miejskiego w pobliżu ogrodu zoologicznego, dlatego jest to idealne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. W muzeum można podziwiać 75 (...)
Muzea
Zabytkowa została udostępniona zwiedzającym w roku 1994. Do połowy lat 60-tych XX w. kolej wąskotorowa stanowiła główny środek transportu miejscowej ludności. W roku 1945 kolejka została (...)
Muzea
Skansen powstał na bazie hali wachlarzowej i wagonowej w Pyskowicach. Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów, które go zorganizowało zrzesza miłośników kolei, którym (...)
Baseny
Park Wodny Nemo-Wodny Świat to największy tego typu obiekt rekreacyjno-sportowy w województwie śląskim. Jest to idealne miejsce na aktywne spędzanie czasu wolnego dla gości w każdym wieku. W (...)
ZOO
Piękno krajobrazu i szczodrość natury zostały uwidocznione w niewielkiej wiosce Buków, nad Odrą. To właśnie tam postanowiono wykorzystać walory przyrodniczo - krajobrazowe i stworzyć Mini Zoo. (...)
ZOO    Parki i Ogrody
Mini Zoo znajduje się na terenie Parku Strzelnica, w dzielnicy Bielszowice. Sam park jest bardzo atrakcyjny i niekiedy odbywają się w nim koncerty. Reprezentanci świata zwierzęcego, którzy (...)
ZOO
Na Śląsku Cieszyńskim, w Kończycach Małych, mieści się prawdziwy Strusioland. Gospodarze specjalizują się w hodowli tych ciekawych ptaków. Można tam zobaczyć, jak wygląda i smakuje strusie (...)
ZOO
W romantycznym parku w Świerklańcu można miło spędzić niejeden dzień. Niegdyś mieściła się tutaj wspaniała rezydencja, ale w roku 1945 została ona zniszczona przez żołnierzy Armii Czerwonej. Po (...)
Parki i Ogrody    ZOO
Gliwicka Palmiarnia to jeden z najciekawszych parków tego typu na Śląsku. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, może odpocząć i odprężyć się, spoglądając na różnorakie gatunki roślin z całego (...)
ZOO    Jazda konna
Jan Brzechwa pisał niegdyś: ”Na południe od Rogowa mieszka w leśnej dziupli sowa”. Od tego czasu niewiele się zmieniło. W samym Rogowie można podziwiać nie tylko sowy, lecz także inne gatunki, (...)
Muzea
Muzeum działa w budynku stacji Częstochowa Stradom. W skład jego zbiorów wchodzą niemalże wszystkie przedmioty niegdyś niezbędne w pracy na kolei. Począwszy od wyposażenia wagonów i lokomotyw (...)
Parki i Ogrody
Leśny Park Niespodzianek - znajduje się w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim, przy ulicy Zdrojowej 16, ma pow. ok. 15 hektarów i 3,5 km przygotowanych dla zwiedzających ścieżek. To (...)
ZOO
Egzotarium to specjalnie wydzielona część sosnowieckiego Parku Miejskiego im. Leona Kruczkowskiego., w okolicach ul. Kresowej i Piłsudskiego. Można tam podziwiać egzotyczne rośliny z różnych (...)
ZOO
Na obrzeżach Bielska Białej można odnaleźć skrawek Dzikiego Zachodu. Restauracja i Mini Zoo o wdzięcznej nazwie "Pod Strusiem" przywodzą na myśl bezkresne prerie. Wrażenie sielskości potęgują (...)
ZOO
W sosnowieckim Parku Kazimierz rozgościła się szczodra dłoń natury. Można tam podziwiać wiele zwierząt: strusie, lamy, sarny, jelenie, daniele, kozy oraz ptaki wodne. Kolekcja kur, kogutów i (...)
ZOO    Parki i Ogrody
Na Śląsku Cieszyńskim, w niewielkim, urokliwym uzdrowisku Ustroń, w dzielnicy Zawodzie, nieopodal słynnych sanatoriów ukryły się zwierzęta i inne niespodzianki. Pod pojęciem "inne (...)
Zamki i Zabytki    Muzea
Nieodłącznym elementem panoramy miasta Bielsko-Biała jest Zamek książąt Sułkowskich, w którym obecnie mieści się Muzeum. Sam Zamek powstał w XIV wieku i od tego momentu stał się swego rodzaju (...)
 
« 1 ... 3 4 5 6 7 ... »
Liczba miejsc w serwisie: 852