Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zwierzyniec w gospodarstwie Sądecki Bartnik

ZOO, Muzea
źródło: www.bartnik.pl
źródło: www.bartnik.pl
Stróże 235, 33-331 Stróże
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 20.9666
Szer. geograficzna 49.6611
Tel: 18 414 05 50
Tel 2: 18 445 18 72
mail: muzeum@bartnik.pl
strona www: www.bartnik.pl
Opis:
Nieopodal Grybowa, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego, znajduje się niewielka wioska Stróże. Słynie ona z pszczelarstwa. W gospodarstwie pasiecznym można nie tylko przenocować, lecz także degustować i zakupić miody, miody pitne, kosmetyki, leki, sprzęt pszczelarski, książki o pszczołach, a nawet lizaki, cukierki i batoniki z dodatkami miodu. Wszystko to jest produkowane na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Miłość do do  małych owadów o złotych skrzydełkach spowodowała, że gospodarze postanowili założyć Muzeum Pszczelarstwa. Stało się to w roku dwutysięcznym. Przewodnik, który po nim oprowadza, prezentuje historię tej mało znanej dziedziny rolnictwa, sprzęt pszczelarski oraz najciekawsze eksponaty. Przedstawianie atrakcji jest okraszone zabawnymi historyjkami.
Gospodarze nie zapomnieli o dzieciach, które przyjeżdżają do Stróż razem z rodzicami. Z myślą o nich powstała „Pszczela wioska", czyli nietypowy plac z zabaw z drewnianymi huśtawkami, drabinami i przeszkodami. Równie ciekawe będzie spotkanie z końmi huculskimi, strusiami, kucykami oraz kozami – podopiecznymi Zwierzyńca. Wszystkie stworzonka są przyjaźnie nastawione do ludzi, lubią być głaskane i fotografowane.
Po zakończeniu zwiedzania i korzystania z pszczelich atrakcji można spożyć smaczny posiłek w restauracji „Bartna Chata”. Uwaga: jeśli dziecko ma uczulenie na użądlenia pszczół lub na miód i wyroby z miodu, należy zachować szczególną ostrożność podczas zwiedzania.
Informacje dodatkowe:
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: