Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO Wybrzeża

ZOO, Parki linowe
źródło: www.zoo.gd.pl
źródło: www.zoo.gd.pl
ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk
woj. pomorskie
Dł. geograficzna 18.5414
Szer. geograficzna 54.4116
Tel: 58 522 17 51
Tel 2: 58 522 00 42
mail: zoo@zoo.gd.pl
strona www: www.zoo.gd.pl
Opis:
Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża to największa tego typu placówka na Pomorzu. Mieści się w Gdańsku - Oliwie i zajmuje przestrzeń stu dwudziestu hektarów. Powstało w roku 1953 i od wielu lat zajmuje poczesne miejsce na mapie ogrodów zoologicznych świata.
Pracownicy Zoo dbają o swoich podopiecznych, do których zalicza się: ssaki naczelne: orangutany, szympansy; zółwie, krokodyle, jaszczurki. Dostojne i dumne kotowate są chętnie fotografowane przez turystów. Niezwykła popularnością cieszą się tutaj lwy i tygrysy. Słonie i wielbłądy zachwycają starszych i młodszych miłośników zwierząt. Ogród ma swojej kolekcji wiele gatunków parzystokopytnych, np. antylopy czy zebry. Ptasia rodzina jest licznie reprezentowana przez różne odmiany papug, a także pelikany i flamingi. Wybiegi dla zwierząt są niezwykle malownicze - starano się bowiem stworzyć jak najlepszą imitacje ich naturalnego środowiska.
W "Dużym Zoo" utworzono dodatkowo Mini Zoo, z myślą o dzieciach, które chcą bawić się ze zwierzątkami, głaskać je i dokarmiać. Zwierzęta chętnie zaprzyjaźniają się z ludźmi, a gdy są zmęczone błyskami fleszy - odpoczywają w swoich wybiegach. Dzieci niepełnosprawne mogą przeżyć wzruszające chwile, zaznajamiając się z podopiecznymi Małego Zoo. Taki kontakt daje obu stronom wiele radości, a dorosłym pozwala choć na chwile powrócić do lat dziecięcych. Miłośnicy ekstremalnych doznań przeżyją chwile emocji, a nawet grozy, w parku linowym Małpi Gaj.
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
Maj - wrzesień: 9.00 - 19.00
Kwiecień i październik: 9.00 - 17.00
Listopad - marzec: 9.00 - 15.00.
Kasy czynne o godzinę krócej.

Ceny:
Bilet normalny - 15 zł
Bilet ulgowy - 7,50 zł.
Park linowy - do lat szesnastu - 15 zł
Powyżej lat szesnastu - 20 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: