Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo w Żywcu

ZOO, Parki i Ogrody
żródło: www.mosir-zywiec.pl
żródło: www.mosir-zywiec.pl
Park Zamkowy 1, 34-300 Żywiec
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.1739
Szer. geograficzna 49.6983
Tel: 33 861 43 10
mail: biuroinftur_zywiec@wp.pl
strona www: www.mosir-zywiec.pl
Opis:
W żywieckim parku, niedaleko zamku Habsburgów, utworzono mini zoo. W starym ogrodzie pamiętającym jeszcze czasy arcyksiążęce rozgościły się takie zwierzęta, jak: pawie, kozy, owce, a nawet osiołek. Nie zabrakło nawet egzotycznych ptaków. Do prezentacji podopiecznych Mini Zoo wykorzystano stajnię wybudowaną przez najsłynniejszych właścicieli Browaru i zamku w Żywcu.
Niewątpliwą zaletą nowo powstałego obiektu jest bezpłatny wstęp, a nawet możliwość darmowej przejażdżki konnej.
Oprócz atrakcji skierowanych do miłośników zoologii, na terenie parku powstało niedawno nowe przedsięwzięcie: Żywiecki Park Miniatur, który gromadzi miniatury obiektów związanych głównie z dynastią Habsburgów. Każde dziecko w Żywcu wie, że to właśnie arcyksiążęta z tej rodziny założyli słynny żywiecki i browar i sfinalizowali budowę pałacu. Losy żywieckich Habsburgów były bardzo burzliwe; po drugiej wojnie światowej zostali oni zmuszeni do opuszczenia Polski, jednakże kilka lat temu do miasta powróciła ostatnia z tej gałęzi rodu - arcyksiężniczka Maria Krystyna Habsburg.
W parku znajdują się takie atrakcje, jak: miniatura Browaru w Żywcu, miniatura Zespołu Pałacowo - Parkowego w Rajczy, zamku w Lanckoronie oraz rezydencji Mały Wawel w Suchej Beskidzkiej.
Miejsce to powstało niedawno, pod koniec roku 2011. Wstęp do parku ma być płatny i kosztować 3 zł.
Sam park miejski również wart jest zainteresowania. Można tam spacerować, bawić się i nasycić oczy miejską zielenią. Na uwagę zasługuje Chiński Domek, który był kiedyś altaną arystokratów.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie oprócz poniedziałków: 10.00 - 17.00.

Ceny:
Wstęp wolny.
Jazda konna - dzieci - za darmo.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoszono nadużycie

Gość

Helo ja tam byłam ja jeździłam