Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo w Więckowicach

ZOO
ul. Słoneczna 3, 32-082 Więckowice
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 21.0123
Szer. geograficzna 52.0836
Tel: 12 285 20 10
mail: dpwieckowice@poczta.onet.pl
Opis:
Więckowickie Mini Zoo jest nietypowe. Wyróżnia się tym, że zostało założone na terenie Domu Pomocy Społecznej z myślą o osobach niepełnosprawnych.  Pomysłodawcy wyszli z założenia, ze kontakt ze zwierzętami może okazać się znakomitą terapią dla wielu ludzi. Podopieczni przyjechali do Małopolski z Płocka, z tamtejszego ogrodu zoologicznego. Zwiedzający mogą dotykać głaskać i bawić się z takimi zwierzętami, jak: owce wrzosówki, świnki peruwiańskie, kury, pawie, króliki miniaturki, a także z kucykiem i lamą. Ciekawostką jest fakt, że osoby zainteresowane mogą skorzystać z zajęć hipoterapii. Bierze w niej udział konik huculski. Z takiej formy rekreacji korzystają nie tylko podopieczni Domu Pomocy Społecznej, ale też dzieci niepełnosprawne z okolicy.
W zajęciach z hipoterapii można uczestniczyć w dni robocze,w  godzinach: 10.30 – 12.00, (po wcześniejszej rezerwacji).
Obiekt w Wieckowicach to świetny przykład na to, ze osoby niepełnosprawne z powodzeniem mogą uprawiać turystykę, poznawać zwierzęta i dowiadywać się o nich wielu ciekawych informacji.
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
Od świtu do zmroku.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: