Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO w Warszawie

ZOO
źródło: www.zoo.waw.pl
źródło: www.zoo.waw.pl
ul. Ratuszowa 1 - 3, 03-461 Warszawa
woj. mazowieckie
Dł. geograficzna 21.0237
Szer. geograficzna 52.2543
Tel: 22 619 69 09
Tel 2: 22 619 40 41
mail: zoo@zoo.waw.pl
strona www: www.zoo.waw.pl
Opis:
Warszawski ogród zoologiczny powstał w roku 1926. Przetrwało burzliwe czasu wojny i z powodzeniem działa do dziś, przyciągając rzesze miłośników zwierząt. Znalazły się w nim wszystkie najbardziej znane gatunki egzotyczne; ze strefy podbiegunowej, z lasów tropikalnych, tajgi, strefy umiarkowanej, afrykańskiej sawanny, a także z Australii. Wybiegi mieszkańców Zoo są przestronne, wygodne i niemal idealnie oddające ich naturalne środowisko bytowania.
Wydry i foki posiadają swoje własne, piękne stawy.  Lwy - królowie zwierząt i najbardziej okazałe z kotowatych szczycą się przestrzenią imitującą safari. Gepardy  znacznie różnią się od mruczków kanapowych.  To najszybsze zwierzęta świata osiągające prędkość do stu trzydziestu kilometrów na godzinę. Radość dzieci wywołują dostojne, wygrzewające się w słońcu tygrysy.
W pawilonie poświęconym Australii spotkamy zwierzęta z tej strefy klimatycznej; głównie kangury. Zebry wypoczywają w swoim wybiegu. Naczelne są reprezentowane przez szympansy i goryle.  Pawiany, mają wysepki, po których biegają.
Słonie indyjskie można podziwiać z tzw. ambony. Z daleka od lwów, w ciszy i spokoju, pasą się antylopy. Żyrafy skubią pędy drzew. Robią ogromne wrażenie na turystach. Pingwiny również zamieszkały w warszawskim Zoo. Wrażenie na wszystkich wywierają: hipopotamy, niedźwiedzie brunatne oraz bizony.
Zwiedzający mogą również obejrzeć akwarium, wejść do pawilonu z bezkręgowcami, gdzie zgromadzono przede wszystkim owady i pajęczaki. Wielbiciele gadów spędzą mnóstwo czasu w części ogrodu poświęconej tym zmiennocieplnym zwierzętom. Pomyślano też o ptaszarni, gdzie przebywają drapieżniki, takie jak sowy śnieżne, puchacze i wiele innych.
Dojazd - metrem, pociągiem w stronę Mostu Gdańskiego, autobusem nr 16, przystanek: Ratuszowa Zoo.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie - 9.00 - 17.00
Kasy są zamykane o godzinę wcześniej.
Wejście od strony Mostu Gdańskiego jest dostępne wyłącznie w soboty, niedziele i święta.

Ceny:
Bilet normalny - 18 zł
Bilet ulgowy - 13 zł
Bilet rodzinny - 13 zł
Osoba niepełnosprawna z opiekunem - wstęp wolny.
Dzieci do lat trzech - wstęp wolny.
Bilety są ważne przez miesiąc od daty zakupu.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: