Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo w Ustroniu

ZOO, Parki i Ogrody
ul. Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8302
Szer. geograficzna 49.7186
Tel: 33 444 60 50
Tel 2: 33 444 60 55
mail: info@lesnypark.pl
strona www: www.lesnypark.pl
Opis:
Na Śląsku Cieszyńskim, w niewielkim, urokliwym uzdrowisku Ustroń, w dzielnicy Zawodzie, nieopodal słynnych sanatoriów ukryły się zwierzęta i inne niespodzianki. Pod pojęciem "inne niespodzianki" rozumiemy ścieżki, na których widnieją budki z postaciami z bajek. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku można wysłuchać bajki o Kocie w Butach, królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach czy o Śpiącej Królewnie. Zaskoczeniem będzie niewielki plac z zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i karuzelami.
Główne atrakcje parku to zwierzęta. Szczególne miejsce należy się gatunkom ptaków drapieżnych. W parku dosyć często organizuje się pokazy lotów dzikich ptaków. Odwiedzający pokochali orła Reagana oraz przepiękne puszczyki, puchacze i rarogi. opiekunowie chętnie opowiadają o zwyczajach łowieckich swoich skrzydlatych przyjaciół.
Ptaki ozdobne reprezentuje pięć gatunków bażantów, a także liczne kuraki. Daniele, jelenie, świnki wietnamskie, dziki, sarny, muflony, a nawet żbiki i szopy pracze to tylko niektóre ze zwierząt, jakie można podziwiać w przepięknym, górskim parku. Tylko niektóre z nich, np. kucyka, można dotykać. Karmienie podopiecznych parku również jest niewskazane.. Wielbiciele żubrów ucieszy fakt, że w ustrońskim parku zamieszkały aż trzy osobniki tego gatunku: krowa Ponia, byk Pozyton i maleńki byczek - Potworek. Dzikie przeżuwacze są główną atrakcją ustrońskiego obiektu.
Spacer po górskich ścieżkach parku dotleni płuca dzieci i dorosłych. po zwiedzaniu można chwilę odpocząć w budynku w trofeami łowieckimi. Parking okalający Leśny Park Niespodzianek jest bezpłatny.
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
Kwiecień - październik: 9.00 - 18.00
Listopad - marzec: 10.00 - 16.00.

Ceny:
Bilet normalny - 14 zł
Bilet ulgowy - 11 zł
Mieszkańcy Ustronia: bilet normalny - 11 zł
Mieszkańcy ustronia - bilet ulgowy - 9 zł.
Grupy zorganizowane - odpowiednio: 11 i 9 zł/os.
Dzieci i młodzież w dniu urodzin - wstęp wolny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: