Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo w Poznaniu

ZOO
źródło: www.zoo.poznan.pl
źródło: www.zoo.poznan.pl
ul. Zwierzyniecka 19, 60-814 Poznań
woj. wielkopolskie
Dł. geograficzna 16.9085
Szer. geograficzna 52.4082
Tel: 62 877 35 33
Tel 2: 61 876 62 25
mail: sekretariat@zoo.poznan.pl
strona www: www.zoo.poznan.pl
Opis:
Stolica Wielkopolski szczyci się dwoma ogrodami zoologicznymi: Starym i Nowym. Zaletą Starego Zoo jest nie tylko bezpłatny wstęp, lecz także jedyna w Polsce możliwość spotkania się oko w oko z największa jaszczurką świata, czyli waranem z Komodo. Ofertę edukacyjną placówki uzupełnia bogate kalendarium imprez,  podczas których uczniowie poznają życie zwierząt i przełamują niekorzystne stereotypy na temat niektórych z nich. Od tej pory ferie i wakacje w mieście już nie będą nudne - można je spędzić pożytecznie i przyjemnie w poznańskim Starym Zoo.  Wirujące karuzele i samochody ustawione na torze rajdowym czekają na swoich fanów na placu zabaw. Tam dzieci mogą się wyszaleć, a potem przystąpić do spotkań ze zwierzętami.
Na szczególną uwagę zasługuje pawilon "Świat Gadów". To ważny punkt wizyty w tym obiekcie. Zgromadzono tutaj okazy wielu gatunków: legwanów, żółwi i agam. Wielbiciele małp zachwycą się gibonami, koczkodanami i lemurami, wesoło brykającymi po swoich wybiegach. Dodatkową atrakcją jest przejażdżka kucykiem po całym Zoo.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Listopad - luty: 9.00 - 16.00.
Marzec - październik: 9.00 - 17.00.
Kwiecień - wrzesień: 9.00 - 19.00.
Kasy są czynne o godzinę krócej.

Ceny:
Wstęp bezpłatny.
Pawilon "Świat gadów, płazów i ryb" - 3 zł
Przejażdżka kucykiem - 4 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: