Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO w Opolu

ZOO
źródło: www.mrówkojad.worldpress.com
źródło: www.mrówkojad.worldpress.com
ul. Spacerowa 10, 45-094 Opole
woj. opolskie
Dł. geograficzna 17.9250
Szer. geograficzna 50.6557
Tel: 77 456 42 64
Tel 2: 77 456 42 67
mail: zoo@zoo.opole.pl
strona www: www.zoo.opole.pl
Opis:
ZOO w Opolu powstał z miłości do zwierząt.  Położenie stało się jedną z największych zalet tego miejsca. W centrum miasta, na wyspie Bolko, o dwudziestohektarowej powierzchni, zamieszkało wiele stworzeń pochodzących z całego świata.
Jego wyróżniającą cechą jest niezwykłe, jak na polskie ogrody zoologiczne, bogactwo ssaków naczelnych. Spotkamy tutaj lemury, goryle, gibbony i tamaryle. Wielbicieli Australii znajdą tu coś dla siebie. Nie trzeba jechać na drugi koniec globu, aby zobaczyć psy dingo. Uroku ogrodowi dodają koty: serwale, pumy, jaguary i rysie. W opolskim ogrodzie chroni się też wilki. Tapir, zebry, leniwy hipopotam i mundżaki robią furorę wśród dzieci i młodzieży.
Pawilon ptasi to również kopalnia wiedzy i możliwość poznania ciekawych i niezwykłych zwierząt. Kormorany i pelikany są ptakami brodzącymi. Orły bieliki oraz kondory wielkie zalicza się do drapieżników. Oba gatunki wywołują wrażenie. Południowoamerykański tukan arasari przywoła na myśl tropikalne lasy Amazonki. Zwierzyniec opolskiego Zoo uzupełniają bezkręgowce, a także gady i płazy.
Duży parking położony nad Odrą (po zachodniej stronie rzeki) sprawi, że zmotoryzowani turyści będą mieli możliwość pozostawienia tam swojego pojazdu.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Grudzień - luty: 9.00 - 15.00
Marzec, kwiecień, październik, listopad:
9.00 - 16.00
Maj - wrzesień: 9.00 - 18.00.
Kasy są czynne o godzinę krócej.

Ceny:
W dni powszednie:
Bilet normalny: 8 zł,
Bilet ulgowy - 5 zł;

W weekendy:
Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy - 6 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: