Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO w Nowym Tomyślu

ZOO
źródło: www.zoonowytomysl.pl
źródło: www.zoonowytomysl.pl
Park Miejski, 64-300 Nowy Tomyśl
woj. wielkopolskie
Dł. geograficzna 16.1282
Szer. geograficzna 52.3181
Tel: 61 442 22 97
mail: urzad@nowytomysl.pl
strona www: www.zoonowytomysl.pl
inne: Dojazd - autobusem PKS do Nowego Tomyśla, z dworca - piechotą, ulicami: Dworcową i Broniewskiego. Z centrum Nowego Tomyśla - ul. Tysiąclecia
Opis:
Niewielkie, urokliwe, wielkopolskie miasteczko Nowy Tomyśl może poszczycić się własnym ogrodem zoologicznym. Rozciąga się on na powierzchni 3, 7 hektara. Powstał w roku 1974, na terenie Parku Miejskiego.
Na stosunkowo niewielkim obszarze zgromadzono wiele interesujących i rzadko spotykanych gatunków: żółwie, szopy pracze, małpy rezus, skunksy, żbiki, rysie, wilki oraz liczne ssaki kopytne.
Największą atrakcją ogrodu są dostojne lwy, lamparty oraz niedźwiedzie brunatne. Zwiedzający mają okazję stanąć z nimi oko w oko.
Zoo znalazło swoje miejsce w malowniczym Parku Miejskim, który stwarza znakomite warunki do wypoczynku. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa - miejsce prezentujące historię miasta, w szczególności ginącego zawodu wikliniarzy.
Na uwagę zasługuje fakt, że wstęp do ZOO jest bezpłatny. Podobnie jest z toaletą i parkingiem obok Parku Miejskiego. Jedyne koszty, jakie ponoszą Państwo w związku ze zwiedzaniem ZOO, to koszty dojazdu. Wybór nowotomyskiego ogrodu zoologicznego to nie tylko ciekawe spotkanie z naturą, ale także znakomity pomysł na ekonomiczne spędzenie wolnego czasu. Dodatkową zaletą tego miejsca jest fakt, ze jest ono czynne przez cały rok, bez względu na pogodę, zawsze od dziesiątej do zmierzchu.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie przez cały rok, od 10.00 do zmierzchu.

Ceny:
Wstęp jest darmowy dla wszystkich.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: