Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

ZOO Międzyzdroje

Muzea, ZOO
źródło: www.wolinpn.pl
źródło: www.wolinpn.pl
al. Niepodległości 3a, 72-500 Międzyzdroje
woj. zachodniopomorskie
Dł. geograficzna 14.4500
Szer. geograficzna 53.9278
Tel: 91 328 03 57
Tel 2: 91 328 07 37
mail: sekretariat@wolinpn.pl
strona www: www.wolinpn.pl
Opis:
W Wolińskim Parku Narodowym, w roku 1962, utworzono Muzeum Przyrodnicze, podobne do tego, jakie można podziwiać np. w Białowieży. W pięciu salach, o powierzchni niemal tysiąca metrów kwadratowych, można podziwiać dioramowe ekspozycje prezentujące bogactwo fauny i flory Wolińskiego Parku Narodowego.
Znajdziemy tam takie atrakcje, jak: sceny z polowań puchaczy (największych sów w Polsce), prawdziwe, żywe orły bieliki, będące symbolem parku, hodowane w klatkach; wypchane żubry i niedźwiedzie, robiące ogromne wrażenie na turystach, a także ekspozycje przedstawiające pierwszych osadników na wyspie Wolin.
Gdy ogląda się wszystkie te wystawy, ma się wrażenie, jakby było się w lesie - naturalnym środowisku jeleni, borsuków, wiewiórek i wielu innych zwierząt żyjących w Wolińskim Parku Narodowym.
Dojazd do obiektu nie powinien stanowić problemu, ponieważ miejsce to znajduje się w ścisłym centrum Międzyzdrojów, przy alei Niepodległości 3a, na niewielkim Wzgórzu Filaretów. Można tam dojechać komunikacją miejską ze Świnoujścia lub samochodem, pozostawiając go na parkingu Kwasowo.
Ekspozycje są bezpieczne, nie powinny wzbudzać lęku u dzieci, należy jednak pamiętać o tym, aby nie dotykać prezentowanych eksponatów.
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
Maj - wrzesień: 9.00 - 17.00
(codziennie z wyjątkiem poniedziałków)
Październik - kwiecień: 9.00 - 15.00
(codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków)

Ceny:
Bilet normalny - 5 zł
Bilet ulgowy - 3 zł
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: