Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo Inwałd

ZOO, Jazda konna
ul. Korcza, 34-120 Inwałd
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 19.3920
Szer. geograficzna 49.8631
Tel: 604 580 616
Tel 2: 509 934 622
mail: kontakt@agrokucyk.pl
strona www: www.agrokucyk.pl
inne: Dojazd: busami relacji: Kraków - Andrychów; Kraków - Cieszyn należy wysiąść na przystanku Chocznia Dział. Samochodem - Jadąć od strony Krakowa skręcamy na pograniczu Choczni i Inwałdu w prawo, w kierunku Frydrychowic. jadąc od strony Bielska - Białej, skręcamy w lewo, w kiernku Frydrychowic
Opis:
W Inwałdzie, położonym na trasie Kraków – Bielsko Biała, niedaleko słynnego Parku Miniatur, znajduje się jeszcze jedno bardzo ciekawe miejsce. Jest to Mini Zoo. Mieszkają tam: osły, lamy, kucyki owce, szopy pracze, kangury, daniele, a także egzotyczne ptaki: papużki, dzikie kaczki czy strusie emu. Dzieci mogą je podziwiać, głaskać i karmić oraz dowiedzieć się o nich wielu interesujących informacji umieszczonych na tabliczkach. ZOO jest czynne przez cały rok. Właściciele nie tylko umożliwiają kontakt ze zwierzętami, lecz także pozwalają na zakup niektórych z nich.
Po wizycie w Mini Zoo rodzice i ich pociechy z przyjemnością odpoczną w miejsc stylizowanym na prawdziwą indiańską wioskę z wigwamami oraz miejscami do rozpalania grilla. Można tam wypożyczyć strój małego Indianina, księżniczki oraz wielu innych bajkowych postaci.
Na specjalne życzenie gości organizuje się przejażdżki ciuchcią  (najczęściej z Parku Miniatur do Mini Zoo). Cena wynosi 14 zł za bilet ulgowy i 16 zł za bilet normalny.
Najmłodsi wędrownicy mogą zrelaksować się na placu zabaw, zwanym Małpim Gajem, w którym mieści się dmuchany zamek, basen wypełniony kolorowymi kulkami oraz zjeżdżalnia i trampolina. Inwałdzkie Mini ZOO znakomicie sprawdzi się również jako miejsce przyjęć urodzinowych dla dzieci. Koszt takiego przedsięwzięcia to 45 zł. W okresie zimowym organizuje się kuligi.
Dodatkowo można nauczyć się jazdy konnej na ujeżdżalni, specjalnie przeznaczonej do tego celu. Dla gości z odległych stron przewidziano noclegi w pobliskim hotelu Łysoń, w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami, przystosowanych do opieki nad dziećmi.
Wycieczka do Mini Zoo oraz rozkoszowanie się wszelkimi atrakcjami, jakie przygotowano dla gości, sprawi, że zarówno dzieci, jak i rodzice spędzą czas przyjemnie i pożytecznie.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Styczeń - kwiecień: 10.00 - 16.00
Wrzesień - grudzień: 10.00 - 16.00
Maj - czerwiec: 10.00 - 17.00
Lipiec - sierpień: 10.00 - 19.00

Ceny:
Bilet normalny: 9 zł
Bilet ulgowy: 7 zł.
Dzieci do lat trzech - wstęp wolny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: