Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zamek w Łańcucie

Zamki i Zabytki
ul. Zamkowa 1, 37-100 Łańcut
woj. podkarpackie
Dł. geograficzna 19.9305
Szer. geograficzna 52.1162
Tel: 17 225 20-09-10
mail: kasy@zamek-lancut.pl
strona www: www.zamek-lancut.pl/pl/
Opis:
Jedną z najpiękniejszych i najsłynniejszych polskich rezydencji magnackich jest Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Wybudowany w I połowie XVII wieku zachwyca do dzisiaj swoim niepowtarzalnym widokiem. Był wielokrotnie przebudowywany, w zależności od panującej ówcześnie mody, jednakże zawsze był miejscem spotkań towarzyskich, gdzie wielu zamożnych magnatów spotykało się na różnego rodzaju koncertach, występach muzycznych, teatralnych. To tutaj rody Lubomirskich, a potem Potockich gromadziły m.in. swoje kolekcje dzieł sztuki.
Zamek to nie tylko sama budowla, ale także park wokół, którego część zewnętrzna jest udostępniana wszystkim od 5:00-23:00, a druga, bliżej zamku, tylko zwiedzającym. W parku znajduje się Ogród Włoski, Ogród Różany, Storczykarnia, Zameczek Romantyczny oraz niewielkie jezioro.
W samym Zamku możemy podziwiać pięknie wyposażone sale, z licznymi zdobieniami, z których najważniejsze to Sala Balowa, Sala Kolumnowa czy Jadalnia Wielka.
Na Zamku funkcjonuje Dział Edukacji Muzealnej, który zajmuje się organizowaniem lekcji muzealnych w oparciu o posiadane eksponaty. Dzieci biorą czynny udział w nauce historii, a bezpośredni kontakt z dziełem oraz sceneria wnętrz pozwala na większe zaangażowanie młodszych słuchaczy.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Godziny otwarcia są różne w poszczególnych miesiącach dla wybranych części zamku i parku.
Wszelkich informacji na temat godzin otwarcia i możliwości rezerwacji biletu udzielane są w punkcie "Kasy".

Ceny:
Bilety można wykupić z przewodnikiem polskim lub zagranicznym oraz bez przewodnika. Są zniżki dla uczniów, studentów, emerytów, nauczycieli czy wychowawców. Istnieje możliwość wykupienia karnetu na Zamek, Stajnie i Wozownie zamiast biletów pojedynczych.

Przykładowo zwiedzanie z przewodnikiem polskim Ekspozycji Głównych (Zamek, Stajnie, Wozownie):
- karnet
  + luty, marzec, listopad - 24 zł norm, 17 zł ulg
  + kwiecień-październik - 27 zł norm, 19 zł ulg
- bilety wstępu
  + luty, marzec, listopad
    > Zamek - 19 zł norm, 15 zł ulg
    > Stajnie i Wozownia - 17 zł norm, 14 zł ulg
  + kwiecień-październik
    > Zamek - 22 zł norm, 17 zł ulg
    > Stajnie i Wozownia - 19 zł norm, 16 zł ulg
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: