Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zamek w Krasiczynie

Zamki i Zabytki
Krasiczyn 179, 37-741 Krasiczyn
woj. podkarpackie
Dł. geograficzna 22.6515
Szer. geograficzna 49.7758
Tel: 16 671 83 21
Tel 2: 16 671 83 16
mail: hotel@krasiczyn.arp.com.pl
strona www: www.krasiczyn.com.pl
Opis:
Zamek w Krasiczynie należy do jednych z najpiękniejszych renesansowych budowli w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku na planie prostokąta otoczonego murem obronnym z czterema basztami, nazwanymi kolejno Boską, Papieską, Królewską i Szlachecką, które miały symbolizować hierarchię świata. Zamek widziany z lotu ptaka robi ogromne wrażenie, zaś widziany z dziedzińca wprawia w zachwyt nad ówczesną sztuką.
Obecnie mieści się tu muzeum, hotel, restauracja oraz piękne sale, w których można zorganizować konferencję, wesele, czy nawet studniówkę.
Do atrakcji tego miejsca należą różnorodne formy spędzania czasu - oprócz zwiedzania zamku można zobaczyć pokazy walk rycerskich, spróbować staropolskiego jedzenia, pojechać do Przemyśla, a nawet odpoczywać nad samym Sanem! Dla młodszych może być przygotowane ognisko, wycieczka rowerowa po okolicy, kulig oraz przejazd koleją wąskotorową, jedną z nielicznych czynnych w Polsce. Nieco starsza młodzież i odważniejsza może się zmierzyć z 15-kilometrowym odcinkiem spływu kajakowego z Krasiczyna do Przemyśla. W tym czasie rodzice mogą degustować wyśmienite wina w Winiarni Książęcej lub spacerować po przepięknym parku, w którym do dzisiaj rosną drzewa posadzone przez rodzinę Sapiehów w XIX wieku po narodzinach każdego dziecka: syna – dęby, córki – lipy.
Zamek organizuje także spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej, obejmujące zwiedzanie z przewodnikiem Zamku, Dziedzińca Zamkowego, krypty w Baszcie Boskiej, tarasu widokowego na szczycie Baszty Szlacheckiej oraz ognisko.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Od 1 kwietnia do 31 października:
Godziny wejść: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innych godzin zwiedzania Zamku.

Od 1 listopada do 31 marca:
zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji  w recepcji hotelu z minimum jednodniowym wyprzedzeniem. Ostatnie wejście na zwiedzanie godzina 15:00.

Zwiedzanie Zamku - wyłącznie z przewodnikiem w grupie minimum 5 osobowej

Ceny:
Zwiedzanie Zamku:
- bilet normalny - 10 zł
- bilet ulgowy - 6 zł
- oferta specjalna dla grup turystycznych  - 30 zł od osoby (zwiedzanie Zamku z przewodnikiem i obiad, obowiązuje od poniedziałku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji)

Wejście do parku:
- bilet normalny 2 zł
- bilet ulgowy 1 zł
Park jest otwarty od rana do zmierzchu.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: