Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zagroda Zwierząt w Gołuchowie

ZOO
źródło: www.okl.lasy.gov..pl
źródło: www.okl.lasy.gov..pl
ul. Działyńskich 22, 63-322 Gołuchów
woj. wielkopolskie
Dł. geograficzna 17.9377
Szer. geograficzna 51.8515
Tel: 62 761 50 46
Tel 2: 62 761 50 45
mail: okl.goluchow@okl.lasy.gov.pl
strona www: www.okl.lasy.gov..pl
Opis:
Zagroda Zwierząt w Gołuchowie to integralna część Ośrodka Kultury Leśnej. Zajmuje powierzchnię dwudziestu hektarów.
Największą atrakcją są tutaj żubry, które coraz częściej można spotkać w parkach, ogrodach zoologicznych i zagrodach pokazowych. Obecnie ich liczba to siedem sztuk. Nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem czuwa weterynarz.  Hodowcy posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu gatunku, ponieważ zagroda liczy sobie trzydzieści pięć lat. Rocznie przewija się tam około stu tysięcy zwiedzających, ponieważ jest to jedno z nielicznych miejsc w Wielkopolsce, gdzie można zobaczyć pięknego, dumnego i dostojnego króla Puszczy.  Skład gatunkowy  Zagrody uzupełniają daniele, jelenie, dziki i koniki polskie, które przyjechały do Gołuchowa z Roztocza.  Zwierzęta te są przyzwyczajone do obecności ludzkiej, ale nie wolno ich dokarmiać.
Wielbiciele wszelkiego typu  drzew mogą miło spędzić czas w pobliskim arboretum, którego największymi atrakcjami są: dęby szypułkowe, świerki i sosny wejmutki.
Przed Ośrodkiem Kultury Leśnej znajduje się bezpłatny parking. Z parkingu trzeba odbyć kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć do Zagrody.
Ośrodek Kultury Leśnej to miejsce, gdzie można spotkać się z przyrodą umiarkowanej strefy klimatycznej, pooddychać świeżym powietrzem i spędzić niezapomniany dzień w towarzystwie zwierząt.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, przez cały rok, od świtu do zmierzchu.

Ceny:
Wstęp wolny.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: