Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zagroda Żubrów w Pszczynie

ZOO
źródło: www.zubry.pszczyna.pl
źródło: www.zubry.pszczyna.pl
ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9337
Szer. geograficzna 49.9807
Tel: 32 447 05 03
mail: zagroda@pszczyna.info.pl
strona www: www.zubry.pszczyna.pl
Opis:
Do zabytkowego parku o powierzchni dziesięciu hektarów, mieszczącego się w samym sercu Pszczyny, sprowadzono największe ssaki lądowe Europy - żubry. Są one roślinożerne; zostały usystematyzowane w rodzinie parzystokopytnych, rzędzie przeżuwaczy,  są spokrewnione z bydłem domowym. Małe żubrzątka zwykle rodzą się na wiosnę, w maju i w czerwcu, a okres godowy u tych zwierząt przypada na koniec lata: sierpień, początek września. Żubry dożywają dwudziestu, dwudziestu pięciu lat.
Pszczyna to jedno z nielicznych miejsc w południowej Polsce, w którym można podziwiać te dostojne zwierzęta. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wjazdu windą na pomost widokowy. To stamtąd najlepiej widać potomków tych osobników, które zapracowały sobie na miano królów Puszczy Białowieskiej.
Obecnie w pszczyńskiej zagrodzie mieszka siedem żubrów: trzy krowy, trzy byki oraz cielak, urodzony w listopadzie 2011. Godziny karmienia (dziewiąta, jedenasta, trzynasta i piętnasta) to najlepsza pora do obserwacji  ssaków.
Oprócz dzikich przeżuwaczy w pszczyńskiej zagrodzie można zobaczyć: jelenie, sarny, daniele, muflony oraz dzikie gęsi. Dla chętnych, pragnących uzupełnić swoją wiedzę filmem przyrodniczym o życiu wszystkich obecnych tam zwierząt, przewidziano pokazy filmów na sali kinowej.
Żubry w pszczyńskiej zagrody cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Wzbudzają one zachwyt i ogromne emocje.
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
Październik - marzec: 9.00 - 17.00
Kwiecień - wrzesień: 9.00 - 19.00.

Ceny:
Bilet normalny - 9 zł
Bilet ulgowy - 6 zł
Sala kinowa - 2 zł
Bilet normalny grupowy - 7 zł
Bilet ulgowy grupowy - 4,5 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: