Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Wieżyca - Koszałkowo w Szymbarku

Stoki narciarskie, Sport
ul. Górska 15, 83-315 Szymbark
woj. pomorskie
Dł. geograficzna 18.1011
Szer. geograficzna 54.2183
Tel: 58 684 38 16
mail: koszalkowo@wiezyca.pl
strona www: www.wiezyca.pl
Opis:
Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy na Kaszubach można pojeździć na nartach? Odpowiadamy: ależ oczywiście. Jednym z miejsc, gdzie taka możliwość istnieje, jest wyciąg narciarski Wieżyca - Koszałkowo. Jest on położony na malowniczym terenie Szwajcarii Kaszubskiej. Jego nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Niżu Środkowoeuropejskim - Wieżycy, a także od nazwiska gospodarzy prowadzących kompleks agroturystyczny - Koszałka.
Działa tam sześć wyciągów. Trzy z nich są orczykowe. Dwa z nich wywiozą nas na tory przeznaczone specjalnie do snowtubingu, czyli zjeździe na dętkach ze stoku. Ta rozrywka staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Zjazdami cieszą się dzieci i dorośli. Wszystkim podobają się zjazdy " z górki na pazurki". Warto dać się ponieść i poprawić sobie humor na tej trasie.
Ponadto, właściciele proponują swoim gościom bogaty wybór tras o różnym stopniu trudności, co nieczęsto spotyka się w miejscach oddalonych od gór. Mało tego: na terenie kompleksu Koszałkowo przygotowano tor do mountainboardu, który jest uruchamiany przy obecności minimum trzech, czterech osób.
Głodnych amatorów białego szaleństwa wyżywi restauracja "Biały Miś", znajdująca się w pobliżu, a gościnni, kaszubscy gospodarze służą noclegiem w kwaterze prywatnej.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Poniedziałek - piątek - 9.00 - 22.00
Sobota i niedziela - 8.00 - 22.00.

Ceny:
Karta całodniowa normalna - 80 zł,
Karta całodniowa ulgowa - 70 zł,
Karta poranna normalna - 70 zł,
Karta poranna ulgowa - 60 zł,
Karta popołudniowa normalna - 60 zł,
Karta popołudniowa ulgowa - 50 zł.
Wszystkie karty są jednodniowe i pozwalają na nieograniczoną liczbę przejazdów.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: