Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Skrzyczne w Szczyrku

Stoki narciarskie, Sport
źródło: www.szczyrk.cos.pl
źródło: www.szczyrk.cos.pl
ul. Myśliwska 45, 43-370 Szczyrk
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.0127
Szer. geograficzna 49.7074
Tel: 33 817 86 20
Tel 2: 608 501 651
mail: kolej.skrzyczne@cos.pl
strona www: www.szczyrk.cos.pl
Opis:
Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku jest miejscem, gdzie najbardziej uzdolniona sportowo młodzież z okolic Bielska - Białej ma okazję do szlifowania swoich umiejętności. W skład całego kompleksu sportowego wchodzi też kolej linowa, a także wyciągi i trasy narciarskie.
Dwuosobowa kolej linowa krzesełkowa, która wyjeżdża na szczyt góry Skrzyczne, o wysokości tysiąca dwustu pięćdziesięciu siedmiu metrów nad poziomem morza, podoba się dzieciom i dorosłym. W ciągu godziny może nią przejechać dwa tysiące czterysta osób. Turyści uwielbiają się nią przemieszczać, nie tylko zimą, ale i wiosną, latem, czy jesienią, kiedy góry stają się kolorowe.
Na terenie kompleksu pracują też dwa wyciągi orczykowe o nazwach: Doliny II i Doliny II. Wyciąg Doliny II jest dłuższy i osiąga tysiąc sto pięćdziesiąt dwa metry. Wyciąg Doliny II ma długość pięciuset pięciu metrów. Przepustowość większego z nich dochodzi do sześciuset osób w ciągu godziny, a mniejszego - do dwustu czterdziestu.
Na stoku przygotowano aż siedem tras zjazdowych, o różnym stopniu trudności, dlatego narciarze o różnych poziomach umiejętności mogą wybrać sobie to, co im najbardziej odpowiada. Trzy trasy średnio trudne, dwie - trudne oraz jedna, bardzo trudna; spełnią wymagania bardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Najtrudniejsza z nich posiada nawet licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na rozgrywanie zawodów w narciarstwie alpejskim. Jest to jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce.
Zmęczonym zjazdami można polecić trasy biegowe, wiodące przez urokliwe zakątki Beskidu Śląskiego. Kryta pływalnia, korty tenisowe czy siłownia dodatkowo urozmaica aktywny wypoczynek w Szczyrku. Mali sportowcy będą się znakomicie bawili; nie tylko na stoku, a dorośli przypomną sobie; jak to było, gdy sami, jako dzieci, uprawiali różne dyscypliny sportowe.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 8.00 do 16.30.
(Kolej linowa od ósmej, wyciągi - od dziewiątej).

Ceny:
Cena za pojedynczy przejazd - kolej linowa - 6 zł,
Cena za pojedynczy przejazd - wyciąg orczykowy Doliny III - 6 zł,
Cena za pojedynczy przejazd - wyciąg orczykowy Doliny II - 3 zł,
Karnet na siedem przejazdów - 30 zł,
Karnet trzygodzinny - 35 zł,
Karnet czterogodzinny - 45 zł,
Karnet całodniowy - 70 zł,
Karnet trzydniowy - 150 zł,
Karnet siedmiodniowy - 300 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: