Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Skalanka

Stoki narciarskie, Sport
Zwardoń - Skalanka, 34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Tel: 608 805 198
Tel 2: 508 052 301
mail: pilekpk@o2.pl
strona www: www.tacho.pl/skalanka
Opis:
Zwardoń w Beskidzie Żywieckim to miejscowość coraz chętniej wybierana przez narciarzy. Dodatkową atrakcją tej niewielkiej wioski jest przejście graniczne ze Słowacją, a także coraz prężniej rozwijająca się baza noclegowa oraz gastronomiczna. Wyciągi narciarskie, mnożące się jak grzyby po deszczu, przyciągają narciarzy z całej Polski.
Niedaleko schroniska "Pod Skalanką" działają obecnie cztery wyciągi: Skalanka I, Skalanka II, Skalanka II i Skalanka IV. Dwa ostatnie otwarto w sezonie 2012/2013. Jeden z nich jest orczykowy, a trzy pozostałe zaliczają się do wyciągów talerzykowych. Najkrótszy ma długość dwustu pięćdziesięciu metrów, a najdłuższy - siedmiuset metrów. Może on przewieźć sześćset pięćdziesiąt osób w ciągu godziny.
Z góry roztacza się widok na trasy. narciarze i snowboardziści mają do wyboru trasę trudną; czerwoną; niespełna kilometrową, a także trasy łatwe, które można przejechać na kilka sposobów. Najdłuższa trasa łatwa i liczy sobie dokładnie kilometr. Dodatkową atrakcją na stoku jest slalom, który można pokonać jak zawodowi narciarze zjazdowi. Aby wszyscy czuli się bezpiecznie, na stoku dyżurują ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Gdy białe szaleństwo dobiegnie końca, można wybrać jedną z restauracji w Zwardoniu lub przekroczyć granicę ze Słowacją i zobaczyć, jak prezentują się Beskidy z drugiej strony.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do zmroku.

Ceny:
Karnet dziesięcioprzejazdowy - od 10 zł do 25 zł,
Karnet dziesięcioprzejazdowy (stok oświetlony)
- 15 zł,
Karnet całodniowy - 30 zł,
Karnet całodniowy dla grup (od 10ciu osób) - 20 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: