Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Łysa Góra w Sopocie

Stoki narciarskie, Sport
ul. Herberta 9, 81-826 Sopot
woj. pomorskie
Dł. geograficzna 18.5454
Szer. geograficzna 54.4411
Tel: 58 555 78 25
Tel 2: 667 532 555
mail: biuro@lysa-gora.pl
strona www: www.lysa-gora.pl
Opis:
Nieopodal Opery Leśnej, w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, usytuowano niezwykły, jak na tę część Polski, wyciąg narciarski o nazwie Łysa Góra. Z wzniesienia roztacza się widok na Gdańsk wraz z Zatoką Gdańską. Na długości niespełna trzystu metrów i wysokości stu dziesięciu metrów nad poziomem morza gromadzą się wielbiciele nart; nie tylko z Trójmiasta. Stok jest regularnie naśnieżany, oświetlony oraz ratrakowany. Zwiększa to komfort aktywnego wypoczynku na Łysej Górze.
Ponadto, na terenie ośrodka mieści się szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu oraz klub narciarski. Po szaleństwie na stoku warto znaleźć chwilę czasu na pobyt w restauracji Sabat, u podnóża Łysej Góry. Spotykają się tam nie tylko narciarze, a kuchnia tam serwowana jest smaczna i treściwa. Dodatkowo, nieopodal całego kompleksu, utworzono tor saneczkowy; odremontowany w 1999 roku.
Chętni na naukę jazdy na nartach mogą też skorzystać z lekcji na wyciągu Łysa Góra. Ich koszt mieści się w granicach od trzydziestu do sześćdziesięciu złotych. Cena jest uwarunkowana liczbą zgłaszających się kursantów. Im jest ich mniej, tym jest ona wyższa.
Uczestnicy zajęć zostają podzieleni na grupy; w zależności od wieku i stopnia zaawansowania w jeździe na nartach.
A zatem, wyprawa na Łysą Górę, wcale nie musi być straszna. może się stać okazją do nawiązania nowych, interesujących znajomości z aktywnymi ludźmi.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie od 9.00 do 22.00.

Ceny:
Przejazd jednorazowy - 2 zł,
Karnet na jedenaście przejazdów - 20 zł,
Karnet na dwadzieścia dziewięć przejazdów - 50 zł,
Karnet na sześćdziesiąt przejazdów - 100 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: