Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Duży Rachowiec

Stoki narciarskie, Sport
źródło: www.rachowie.calte.pl
źródło: www.rachowie.calte.pl
Zwardoń - Stańcówka 149b, 34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Tel: 602 132 912
Tel 2: 721 101 516
mail: rysiek@alte.pl
strona www: www.rachowie.calte.pl
Opis:
Jazda na nartach ma wiele zalet: poprawia kondycję i sprawność fizyczną, pozwala na utrzymanie równowagi; dostarcza też wielu przeżyć i wrażeń. Dlatego też warto namówić swoją pociechę i nie tylko, na rodzinny wyjazd na stok.
Miejscem, gdzie można poszusować na dwóch deskach, jest stacja narciarska Duży Rachowiec w Zwardoniu koło Żywca; niedaleko przejścia granicznego ze Słowacją. Malownicze zbocza Beskidu Żywieckiego umilają narciarzom chwile spędzone na stoku.
Gościom oddano do dyspozycji wyciąg orczykowy o długości kilometra, a także dwie trasy zjazdowe. Trudniejsza z nich liczy sobie tysiąc dwieście metrów, a łatwiejsza - tysiąc pięćset metrów. Nadaje się ona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.
Obie trasy zachwycają niezwykłymi widokami drzew iglastych pokrytych śnieżnym puchem. To spodoba się każdemu, kto jest wrażliwy na piękno górskiej przyrody. Beskidzkie powietrze hartuje każdego, kto zechce spędzić czas w tych właśnie górach.
Ostatnio otworzono mniejszy wyciąg, Mały Rachowiec, mieszczący się tuż obok dużego.
Należy też wspomnieć o tym, że zjazdy są ratrakowane, a w pobliżu stoku regularnie czuwają ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo na stoku. Najmłodszych można zapisać na zajęcia prowadzone pod okiem instruktora. Pomyślano również o bezpłatnym parkingu.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do zmierzchu.

Ceny:
Cena za pojedynczy wjazd - 4 zł,
Karnet dziesięcioprzejazdowy - 40 zł,
Karnet całodniowy (do 16stej) -  60 zł,
Karnet popołudniowy - 12.00 - 16.00) - 50 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: