Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg Narciarski Czantoria w Ustroniu

Stoki narciarskie, Sport
ul. 3 Maja 130, 43-450 Ustroń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8274
Szer. geograficzna 49.6964
Tel: 33 854 35 50
mail: czantoria@czantoria.net
strona www: www.czantoria.pl
Opis:
Wyciąg narciarski Czantoria to jedno z tych miejsc, które zna każdy doświadczony narciarz. Turyści licznie przybywają tam zarówno w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym.
Szczególnie popularna jest tutaj kolej linowa, charakteryzująca się przepustowością dochodzącą do dwóch tysięcy osób w ciągu godziny. Długość trasy to tysiąc sześćset metrów.
Przy stacji górnej znajdują się dwa wyciągi. Wyciąg talerzykowy nazywa się Stokłosica i osiąga długość dwustu metrów. Długość wyciągu orczykowego, czyli Faturki; dochodzi do sześciuset siedemdziesięciu metrów. Dodatkowo, przy stacji dolnej, pracują jeszcze trzy wyciągi: Solisko, czyli sztucznie naśnieżany i oświetlany wyciąg talerzykowy o długości trzystu czterdziestu metrów; Nartowisko; dwustuczterdziestometrowy, niewielki wyciąg talerzykowy, a także przedszkole narciarskie. W tym ostatnim dzieci mogą nauczyć się stawiać swe pierwsze kroki na dwóch deskach i mieć mnóstwo dobrej zabawy z tego powodu. Znajduje się tam wyciąg taśmowy i stok z przeszkodami, w sam raz dla początkujących maluchów.
Trasy zjazdowe na Czantorii to trasa czerwona i trasa niebieska. Pierwsza z nich ucieszy dobrych, wprawionych narciarzy. Wiedzie przez polanę i las. Po drodze można podziwiać ciekawe widoki w Beskidzie Śląskim. Osiąga ona długość niemal dwóch kilometrów. Trasa niebieska nadaje się dla osób o różnym stopniu umiejętności narciarskich. Liczy sobie ona dwa i pół kilometra. Jej część stanowi nartostrada.
Pod stacją dolną znajdują się ogromne parkingi, a także liczne karczmy góralskie, restauracje, pizzerie, kebabiarnie, kawiarnie i punkty z jedzeniem typu fast- food. Można tam spędzić miło czas i odpocząć po białym szaleństwie na stoku. Nie zapomniano o wypożyczalniach sprzętu narciarskiego oraz serwisie narciarsko - snowboardowym; jak przystało na miejscowość turystyczną z prawdziwego zdarzenia.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Poniedziałek - piątek: 8.00 - 15.00.
Weekendy i święta: 8.00 - 15.30.

Ceny:
Karnety czasowe:
Karta godzinna - wyciąg Solisko - 15 zł.
Karta dwugodzinna - 55 zł,
Karta trzygodzinna - 70 zł,
Karta całodniowa - 95 zł,
Karta weekendowa - 160 zł.

System punktowy:
Jeden punkt - 0,90 zł,
Karta 60 pkt - 48 zł,
Karta 100 pkt - 75 zł,
Karta 500 pkt - 305 zł.

Kolej linowa - 10 pkt,
Wyciąg Stokłosica - 3 pkt,
Wyciąg Faturka - 5 pkt,
Wyciąg Solisko - 4 pkt.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: