Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Cypisek w Korbielowie

Stoki narciarskie, Sport
ul. Graniczna 12, 34-335 Korbielów
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.3567
Szer. geograficzna 49.5547
Tel: 33 863 67 14
Tel 2: 606 164 424
strona www: www.korbielow.info
Opis:
Imieniem syna słynnego rozbójnika Rumcajsa nazwano wyciąg w Korbielowie - Kamiennej. To miejsce jest chętnie odwiedzane przez dzieci, dorosłych, a także wycieczki szkolne. Jego długość wynosi trzysta metrów, a przepustowość to maksymalnie pięćset siedemdziesiąt osób w ciągu godziny.
Długość trasy, którą można zjechać ze stacji górnej, również wynosi trzysta metrów. Jest ona naśnieżana, oświetlona oraz przygotowana przez ratrak. Dzięki temu jazda po stoku staje się bardziej komfortowa. Uznaje się ją za łatwą i stanowi ona alternatywę na trasy obok Pilska, którą wybierają bardziej doświadczeni narciarze. Wiele dzieci z okolicy właśnie tam stawia swe pierwsze kroki na nartach i snowboardzie. W nauce pomagają doświadczeni instruktorzy ze szkółki narciarskiej, znajdującej się w pobliżu stoku. Pomyślano też o wypożyczalni sprzętu narciarsko - snowboardowego, serwisie, a także o bezpłatnych parkingach przeznaczonych dla zmotoryzowanych turystów. Dla głodnych i zmarzniętych przygotowano punkty gastronomiczne z ciepłym jedzeniem oraz z napojami.
Narty stają się coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży. Snowboard już na stałe zadomowił się w Polsce. Warto zafundować dzieciom aktywny wypoczynek, który dostarczy im wiele radości oraz pozwoli na nabycie wielu pożytecznych umiejętności.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do 18.00 lub ostatnich dziesięciu narciarzy.

Ceny:
Sezon wysoki (do końca ferii oraz w weekendy):
Cena za pojedynczy przejazd - 3 zł,
Karnet dziesięcioprzejazdowy - 20 zł,
Karnet na dwadzieścia dwa przejazdy - 40 zł,

Sezon niski (pozostałe terminy):
Cena za pojedynczy przejazd - 2 zł,
Karnet dziesięcioprzejazdowy - 15 zł,
Karnet na dwadzieścia dwa przejazdy - 30 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: