Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wyciąg narciarski Bór. Zwardoń

Stoki narciarskie, Sport
Zwardoń - Skalanka, 34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Tel: 33 864 62 93
mail: zgodafiedor@wp.pl
strona www: www.zwardon-zgoda.pl
Opis:
Cisza, spokój, góry, śnieg, drzewa iglaste przyprószone białym puchem, odgłos nart, świeże powietrze... Taki obrazek zobaczymy w Zwardoniu. Znajduje się tam wiele miejsc przeznaczonych do narciarstwa zjazdowego. Turyści mogą wybrać wyciąg orczykowy, dwuosobowy, o nazwie Bór; usytuowany w dzielnicy Skalanka. Ma od długość sześciuset jedenastu metrów, a jego przepustowość dochodzi do sześciuset dwudziestu osób w ciągu godziny. Dwie trasy zjazdowe pozwalają na podziwianie pięknych widoków i szlifowanie swych narciarskich umiejętności.
Pierwsza z nich to trasa łatwa, a jej długość wynosi czterysta metrów. Delikatnie okala ona północne stoki Skalanki. Trasa druga, trzystumetrowa, zadowoli bardziej wybrednych amatorów nart. Zalicza się ona do nieco trudniejszych. Cały obiekt jest oświetlany i ratrakowany.
Długotrwałe szusowanie po stoku może zmęczyć, dlatego też, po zakończeniu jazdy, warto udać się do którejś z restauracji i spożyć ciepły posiłek. Karczmy góralskie, z kolei, serwują regionalne potrawy. Dla osób spoza Beskidów będzie to dodatkowa okazja, aby zaznajomić się z kuchnią tego regionu i rozgrzać się tradycyjną kwaśnicą lub delektować się pieczoną wieprzowiną.
Czas biegnie tam wolniej i spokojniej, a aktywny wypoczynek jest bardzo potrzebny zabieganym ludziom, którzy nie zawsze dbają o własną kondycję.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Jak na razie, wyciąg jest nieczynny z powodu braku śniegu, ale w ferie planowane jest jego uruchomienie.

Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: