Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wrocławski Ogród Japoński

Parki i Ogrody
ul.Mickiewicza, 50-369 Wrocław
woj. dolnośląskie
Dł. geograficzna 17.0896
Szer. geograficzna 51.1132
Tel: 697 120 976
Opis:
Od 1999 roku ten unikatowy na skalę europejską ogród cieszy oczy zwiedzających, bowiem rośliny zostały starannie dobrane (pod względem kształtu, symbolicznych znaczeń, kolorystycznym, czasu kwitnienia).
W ogrodzie spotkamy dwie kaskady wodne, dwie bramy (główną i boczną), pawilon herbaciany i altanę wypoczynkową.
Zaliczany do największy ogrodów w takim stylu, ogród japoński stał się inspiracją dla wielu osób.
Najlepszą porą do zwiedzania jest lato, bowiem wtedy wszystko tu kwitnie i pachnie, to miejsce przeradza się w istny raj dla fotografów.

Do powstania Ogrodu Japońskiego przyczynił się pomysł hrabiego Fritza von Hochberga. Pomocy metodycznej udzieliła Ambasada Japonii w Warszawie. Niemałą pomoc wyświadczyli też japońscy ogrodnicy, architekci z miasta Nagoya, którzy z wielką dokładnością i drobiazgowością odtworzyli ogród zgodny ze japońską sztuką ogrodową w Polsce.
Wędrując wśród kamiennych latarni, podziwiając fragmenty ogrodu kamienno- trawiaste poczujemy się tak jakby w ciągu jednego dnia przenieślibyśmy się do kraju kwitnącej wiśni.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Ogród jest czynny codziennie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9.00-19.00.

Ceny:
Bilet normalny kosztuje 3 zł, a ulgowy 1,5zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: