Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wioska Indiańska

ZOO, Parki i Ogrody
źródło:www.indianskiswiat.pl
źródło:www.indianskiswiat.pl
ul. Dokerów 8, 75-230 Koszalin
woj. zachodniopomorskie
Dł. geograficzna 21.1649
Szer. geograficzna 52.2528
Tel: 94 341 63 73
Tel 2: 504 639 018
mail: aleksandra@indianskiswiat.pl
strona www: www.indianskiswiat.pl
Opis:
Indiańska wioska w Koszalinie powstała z miłości do kultury tych ludzi, w oparciu o wieloletnią fascynację życiem rdzennych mieszkańców Ameryki. Zwiedzanie opiera się na programach, podczas których można nauczyć się wielu ciekawych czynności przydatnych w ich świecie. Strzelanie z łuku to podstawowa umiejętność indiańskich dzieci. Polowanie na bizony to też ważny element ich życia. Interesujące anegdoty, zasłyszane na prerii, pomiędzy licznymi tipi, skłonią do głębszego poznania świata tak odmiennego od naszego. Pobyt umilą tańce i śpiewy indiańskie oraz zaklęcia prawdziwego szamana - czarownika.
Prerie imitują łąki nad jeziorem Lubiatowskim, a strumyki i potoki dodają uroku temu miejscu.
Miłośnicy przeżuwaczy ucieszą się na wieść o rodzinie bizonów, która zagościła na dobre w koszalińskiej wiosce indiańskiej. Tworzą ją: krowa - Tatanka, byk - Teton i malutki cielak o imieniu Yankton. Można je fotografować. Bizony są spokrewnione z żubrami, a także z bydłem domowym.
Do wioski można dojechać samochodem lub  autokarem - na jej terenie powstał duży, bezpłatny parking. Można się tam dostać autobusem miejskim z Koszalina, np. linią nr 2 i wysiąść na przystanku "koło wioski indiańskiej".
Informacje dodatkowe:
Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czynne:
W weekendy od maja do końca września.
Goście indywidualni - 10.00 - 16.00;
Grupy zorganizowane: 9.00 - 18.00 (po wcześniejszej rezerwacji).

Ceny:
Wstęp indywidualny - 4 zł/os.
Program godzinny - 7 zł
Program dwugodzinny - 9 zł
Program trzygodzinny - 10 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: