Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Szkółka Jeździecka Konna "Tęcza" w Libiążu

Jazda konna
ul. Sosnowa 4, 32-590 Libiąż
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 19.2824
Szer. geograficzna 50.0882
Tel: 513 382 735
mail: konie-libiaz@tlen.pl
strona www: www.konielibiaz.hpu.pl/news.php
Opis:
W pobliżu pogranicza województw śląskiego i małopolskiego znajduje się przepiękny, duży las, a zaraz na jego wschodnim krańcu - Szkółka Jeździecka Konna "Tęcza" w mieście Libiąż. Specjalizuje się w nauce jazdy konnej. Oswajanie ze zwierzętami mogą zacząć dzieci nawet dwuletnie podczas oprowadzanek z instruktorem, a nieco starsze mogą asystować przy karmieniu czy pojeniu, w lecie przy kąpaniu i z czasem przy czyszczeniu i ubieraniu konia. Szkółka posiada konie różnego wzrostu, dzięki czemu każdy jeździec może się dopasować.
Oprócz nauki, prowadzone są kursy doszkalające, a także zawody i rajdy - kilkugodzinne, a niekiedy nawet całodniowe. Wszystko to sprzyja nawiązaniu bliższych relacji z końmi i większej praktyce. Dzięki dużej ujeżdżalni wraz z kompletem przeszkód, prowadzenie jazd może się odbywać bez względu na warunki atmosferyczne.
Ponadto Szkółka organizuje zajęcia z hipoterapii, czyli rehabilitacji przy pomocy konia i jazdy konnej oraz onoterapii - z pomocą osła. Dzieci podczas tego typu zajęć pomagają w zakładaniu ekwipunku, karmieniu i czyszczeniu, a także oswajają się ze zwierzęciem podczas głaskania czy słuchania bicia serca zwierzęcia.
Szkółka łączy w sobie możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem i odpoczynku na łonie natury, a także możliwość nauki czegoś nowego - jest to więc idealne miejsce na rodzinne wypady za miasto.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Poniedziałek-piątek: 14:00-18:00
Sobota, niedziela, święta: 9:00-12:00

Ceny:
Poniedziałek-piątek, od 14:00 do 18:00:
- jazda w grupie, 1 h.- 25 zł
- indywidualna jazda (do dwóch osób), 1 h - 40 zł
- jazda dla początkujących na lonży, 30min - 20 zł

Sobota, niedziela i święta, od 9:00 do 12:00:
- jazda w grupie, 1 h - 30 zł

Oprowadzanie dla dzieci: (wiek od 2 do 10 lat obowiązkowa asekuracja rodzica ,opiekuna)
- poniedziałek-piątek od 14 do 18
  +oprowadzanie bez ustalonego terminu: 5 min - 5 zł
  + oprowadzanie po ustalonym terminie : 30 min - 20zł
- sobota, niedziela, święta od 9:00 do 12:00 (możliwość ustalenia innych godzin po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
  + oprowadzanie bez ustalonego terminu: 5 min - 8 zł
  + oprowadzanie po ustalonym terminie : 30 min - 25zł

Hipoterapia, onoterapia:
- zajęcia indywidualne od 15 do 30 min. - 20zł
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: