Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Strusioland

ZOO
źródło:www.strusioland.wbeskidy.pl
źródło:www.strusioland.wbeskidy.pl
ul. Folwarczna 2, 43-410 Kończyce Małe
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.6295
Szer. geograficzna 49.8581
Tel: 32 469 35 62
Tel 2: 504 516 823
mail: ug@zebrzydowice.pl
strona www: www.strusioland.wbeskidy.pl
Opis:
Na Śląsku Cieszyńskim, w Kończycach Małych, mieści się prawdziwy Strusioland. Gospodarze specjalizują się w hodowli tych ciekawych ptaków. Można tam zobaczyć, jak wygląda i smakuje strusie jajko, a także poznać obyczaje tego gatunku. Strusie nie schowają głowy w piasek – chętnie będą pozowały do zdjęć i podchodziły do turystów. Gospodarze cenią też nieco mniejsze ptaki. Zgromadzili perliczki, paczki, gęsi, gołębie. Opowiedzą o nich wiele ciekawych historii. Ponadto w Mini Zoo można zobaczyć króliki i egzotyczną, puszystą lamę. Reprezentantka południowoamerykańskich pamp lubi być głaskana.
W obiekcie można również przenocować. Koszt jednego noclegu, od osoby, wynosi piętnaście złotych. Gospodarze oddali do dyspozycji gości pokoje dwu i trzyosobowe. Z kwatery jest niedaleko do Cieszyna, miasta przygranicznego, oferującego turystom wiele niezapomnianych wrażeń.
Do Kończyc można dojechać PKSem z Cieszyna lub samochodem z Cieszyna w stronę Zebrzydowic. Gospodarze posiadają swój własny, bezpłatny parking.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od świtu do zmierzchu.

Ceny:
Wstęp do Mini Zoo jest darmowy.
Opłata za nocleg - 15 zł./os.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: