Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarskie Partecznik w Wiśle

Stoki narciarskie, Sport
ul. Partecznik 6, 43-460 Wisła
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8700
Szer. geograficzna 49.6541
Tel: 33 855 18 44
Tel 2: 33 855 28 50
mail: partecznik@poczta.fm
strona www: www.partecznik.bo.pl
Opis:
Nie każdy posiada talent do jazdy i skakania na nartach, jak Adam Małysz, ale każdy, niezależnie od wieku, może poprawiać swoją kondycję i humor poprzez jazdę na dwóch deskach. Wisła - miasto rodzinne słynnego skoczka, oferuje wiele miejsc przeznaczonych do szlifowania swych narciarskich umiejętności. Najbliżej centrum znajduje się stacja narciarska Partecznik.
Utworzono tam dwa wyciągi przeznaczone dla narciarzy - duży i mały. Większy z nich spełnia oczekiwania osób średnio zaawansowanych. Jest to wyciąg orczykowy. Jego długość wynosi pięćset metrów, a przepustowość - pięćset pięćdziesiąt osób w ciągu godziny. Obsługuje on dwie trasy: łatwą oraz średnio trudną, które są regularnie ratrakowane, sztucznie naśnieżane, oświetlane, a także nagłaśniane, żeby narciarze mogli szusować w rytm muzyki.
Mniejszy z nich przewidziano dla dzieci i osób początkujących, które dopiero stawiają swe pierwsze kroki na nartach. Ten wyciąg, z kolei, należy do talerzykowych. Osiąga on długość zaledwie stu sześćdziesięciu metrów i ma zdolność do przewiezienia maksymalnie dwustu sześćdziesięciu osób w ciągu godziny. Najmłodsi zjeżdżają potem trasą łatwą; która na pewno im się spodoba i przysporzy im mnóstwo pozytywnych emocji.
Prawdziwym hitem tego miejsca są zjazdy na jabłuszku oraz sankach w miejscu oddzielonym od tras zjazdowych, gdzie jest bezpiecznie i przyjemnie.
Pod stacją ulokowano profesjonalną wypożyczalnię sprzętu, darmowy parking, serwis oraz szkółkę narciarsko - snowboardową. Pomyślano też o punkcie gastronomicznym dla głodnych, zziębniętych narciarzy. Można się tam rozgrzać ciepłą herbatą i posiłkiem, a potem wrócić do centrum miasta i podziwiać urokliwy, romantyczny deptak, po którym zawsze spacerują tłumy turystów.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 aż do nawet 22.00; w zależności od liczby osób.

Ceny:
Wyciąg duży:
Cena za pojedynczy przejazd - 3zł,
Cena za sześć wjazdów - 15 zł,
Cena za dwanaście wjazdów - 25 zł.

Wyciąg mały:
Cena za pojedynczy przejazd - 1 zł,
Cena za jedenaście wjazdów - 10 zł,
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: