Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Trawers w Zwardoniu

Stoki narciarskie, Sport
Zwardoń - Myto, 34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Tel: 33 864 61 01
mail: zgodafiedor@wp.pl
strona www: www.zwardon-zgoda.pl
Opis:
Stacja narciarska Trawers w Zwardoniu - Mytem składa się z dwóch wyciągów o nazwach: Trawers I i Trawers II.  Wyciąg Trawers I, zaliczający się do wyciągów talerzykowych, ma długość czterystu sześćdziesięciu pięciu metrów i jest on zdolny do przetransportowania czterystu osób w ciągu godziny. Na górze narciarze mogą wybrać sobie jedną z dwóch tras zjazdowych. Łatwiejsza spełnia oczekiwania osób niezbyt zaawansowanych w tym sporcie. Osiąga ona długość pięciuset pięćdziesięciu metrów. Trasa średnia mierzy czterysta pięćdziesiąt metrów. Pokonuje się ją szybciej, ale jest ona nieco bardziej skomplikowana od poprzedniej.
Wyciąg Trawers II, z kolei, jest dwuosobowym wyciągiem orczykowym o długości pięciuset metrów i przepustowości pięciuset pięćdziesięciu osób w ciągu godziny. Tam mieści się jedna trasa narciarska; niewiele dłuższa od wyciągu.
Na turystów czeka odpowiednie zaplecze w postaci wypożyczalni, serwisu a także licznych lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie Zwardonia. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt; może skorzystać z bogatej oferty gospodarstw agroturystycznych. Wypoczynek w ciszy i spokoju, na malowniczym, ośnieżonym stoku pozwoli na to, by nabrać siły do pracy i nauki przez całą rodzinę.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Jak na razie, wyciąg jest nieczynny z powodu braku śniegu, ale w ferie planowane jest jego uruchomienie.

Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: