Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Szelment w Jeleniewie

Stoki narciarskie, Sport
Szelment 2, 16-404 Jeleniewo
woj. podlaskie
Dł. geograficzna 22.9126
Szer. geograficzna 54.2037
Tel: 87 567 07 08
Tel 2: 87 568 30 07
mail: biuro@wosir-szelment.pl
strona www: www.wosir-szelment.pl
Opis:
Niewiele jest miejsc w województwie podlaskim, gdzie można podszkolić swe umiejętności w jedzie na nartach lub po prostu spędzić miło czas na wyciągu. W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie koło Suwałk taka możliwość istnieje. Mało tego, jest w czym wybierać, ponieważ na terenie ośrodka znajduje się aż sześć tras zjazdowych. Dogodne położenie, u podnóża góry Jasionowej, pozwala na doskonalenie swych umiejętności nie tylko w narciarstwie zjazdowym, ale i w biegowym.
Początkującym zaleca się tzw. wyciąg szkolny F, który jest bezpłatny; a także wyciąg talerzykowy H, o długości dwustu dwudziestu metrów. Osoby średnio zaawansowane mogą spróbować swoich sił na tzw. trasie E, której długość wynosi prawie czterysta metrów. Osoby zaawansowane również znajdą coś dla siebie. Wyciągi A, B, C, i D mają nieco bardziej strome zjazdy. Długość każdego z nich to trzysta metrów, a przepustowość - osiemset osób na godzinę.
Jeśli ktoś chce wypożyczyć sprzęt narciarski lub skorzystać z serwisu, może to zrobić na terenie ośrodka. Każda trasa jest oświetlona, sztucznie naśnieżana, a także ratrakowana. Zapewnia to komfort spragnionym rozrywki narciarzom.
Ponadto, na terenie ośrodka znajduje się snowpark z przeszkodami, który uatrakcyjnia pobyt nie tylko najmłodszym wielbicielom desek i kijków. Nie zapomniano też o wypożyczalni sprzętu, serwisie, a także restauracji i parkingu.
W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji pracuje też kilku wykwalifikowanych instruktorów, dbających o bezpieczeństwo oraz o wysoki poziom szkolenia. Na zajęcia można umawiać się indywidualnie.
Miłośnicy narciarstwa, oprócz rozrywek i frajdy, jakie dostarcza im jazda na nartach, mają szansę zobaczenia wystawy "Od Marusarza do Kowalczyk". Na niej zaprezentowano historię narciarstwa w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem najwybitniejszych postaci - skoczków, biegaczy oraz narciarzy zjazdow
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Poniedziałek - piątek - 10.00 - 21.00.
Sobota, niedziela i święta - 9.00 - 21.00

Wystawa "Od Marusarza do Kowalczyk" czynna w soboty i niedziele od 12.00 do 16.00.

Ceny:
Cena za jeden przejazd - dni powszednie - 1, 50
(wyciąg E - 1 zł),
Cena za jeden przejazd - soboty i niedziele - 2, 50 zł (wyciąg E - 2 zł).

Wstęp na wystawę -  bilet normalny - 2 zł,
Bilet ulgowy, dla dzieci i młodzieży do 19 lat - 1 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: