Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Szańce w Koniakowie

Stoki narciarskie, Sport
Koniaków 871, 43-474 Koniaków
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9491
Szer. geograficzna 49.5503
Tel: 33 855 72 31
Tel 2: 603 952 144
mail: uzawadow@op.pl
strona www: www.uzawadow.pl
Opis:
Beskid Śląski to nie tylko Ustroń, Szczyrk, Wisła czy Cieszyn. znajduje się tam też wiele górskich wiosek, w których można podziwiać piękne widoki, a nawet skorzystać z różnych form aktywnego wypoczynku.
Koniaków; niewielka miejscowość w powiecie cieszyńskim, położona niedaleko granicy czeskiej i słowackiej; stał się znany za sprawą koronek. Narciarze wiedza jednak, że działa tam jeszcze kilka wyciągów orczykowych. Do nich zalicza się wyciąg o nazwie "Szańce".
Jego nazwa pochodzi od szczytu góry, na której mieści się stok. Wyciąg orczykowy; jaki czeka na narciarzy, ma długość czterystu metrów i jest on regularnie ubijany ratrakiem. Narciarze doświadczeni, a także ci, którzy opanowali już podstawowe umiejętności, będą z niej zadowoleni. W pobliżu jest też wypożyczalnia sprzętu, a także darmowy parking. Pomyślano też o ciepłych posiłkach i grillowanych przysmakach, tak cenionych przez miłośników białego szaleństwa.
Ośnieżone iglaki oraz śnieżnobiałe pagórki, w połączeniu z mroźnym, górskim powietrzem, tak różnią się od wielkomiejskiego krajobrazu. W takich miejscach jak Koniaków, zapomina się o codzienności i czerpie się radość ze sportu oraz pięknej, beskidzkiej przyrody.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 10.00 do 20.00.

Ceny:
Karnet godzinny - 15 zł,
Karnet dwugodzinny - 20 zł,
Karnet czterogodzinny - 30 zł,
Karnet sześciogodzinny - 60 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: