Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Pod Mytem w Zwardoniu

Stoki narciarskie, Sport
Zwardoń - Myto, 34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Tel: 33 864 60 41
mail: zgodafiedor@wp.pl
strona www: www.zgoda-zwardon.pl
Opis:
Wielu narciarzy jeszcze nie wie o tym, że Zwardoń koło Żywca rozwija się coraz prężniej. Warto przyjechać, zobaczyć na własne oczy piękne, ośnieżone stoki Beskidu Żywieckiego i wybrać coś dla siebie. W dzielnicy Myto znajduje się wyciąg o nazwie "Pod Mytem". Ma on długość czterystu osiemdziesięciu trzech metrów, a jego przepustowość wynosi czterysta czterdzieści pięć osób w ciągu godziny. Jest to jednoosobowy wyciąg orczykowy, mieszczący się na stoku szczytu o nazwie Kikula.
Obsługuje on trzy trasy. Trasa łatwa rozciąga się na długości sześciuset pięćdziesięciu metrów. Druga, łatwa trasa, jest krótsza o sto metrów. Na obu stokach szaleją dzieci, młodzież i osoby początkujące. Trasa średnia, jaką przygotowano z myślą o doświadczonych wielbicielach białego szaleństwa, posiada czterysta pięćdziesiąt metrów długości. Każda z nich jest ratrakowana i oświetlona.
Jako, że wioska ta staje się prawdziwym centrum narciarskim, co roku powstają tutaj coraz to nowe wypożyczalnie sprzętu, serwisy, a także parkingi i obiekty gastronomiczne. Osoby, które czują się komfortowo w bardziej kameralnych warunkach niż np. w Szczyrku, z pewnością wybiorą Zwardoń na miejsce swojego szusowania po stoku. Śnieg, utrzymujący się w Beskidach, sprzyja narciarzom i snowboardzistom, dzięki temu wypoczną oni aktywnie na stokach Beskidu Żywieckiego.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Jak na razie, wyciąg jest nieczynny z powodu braku śniegu, ale w ferie planowane jest jego uruchomienie.

Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: