Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok Narciarski Pilsko w Korbielowie

Stoki narciarskie, Sport
ul. Kamienna, 34-335 Korbielów
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.3504
Szer. geograficzna 49.5673
Tel: 33 475 00 75
mail: pilsko@gat.pl
strona www: www.gat.pl
Opis:
Pilsko to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego. Osiąga on wysokość tysiąca pięciuset pięćdziesięciu siedmiu metrów nad poziomem morza. W jego bliskiej okolicy usytuowano wyciągi, przyciągające coraz większą liczbę amatorów białego szaleństwa. I tak, ze stacji Korbielów na Halę Szczawiny można wyjechać krzesełkiem dwuosobowym o długości tysiąca pięciuset metrów. Ponadto, do dyspozycji turystów oddano cztery orczyki dwuosobowe oraz wyciąg talerzykowy. Jest on najkrótszy, ponieważ jego długość wynosi czterysta trzydzieści metrów.
W dolnych partiach Pilska można wybrać sobie jedną z czterech tras. Trasa Buczynka - Korbielów jest dwukilometrowa, a pozostałe osiągają długość jednego kilometra. Każda z nich jest sztucznie naśnieżana, a trzy z nich są też oświetlane; tak, aby lepiej jeździło się po zmroku. Są one zaliczane do trudnych.
Między górnymi a dolnymi partiami poprowadzono trzy trasy, z których najłatwiejsza: Buczynka - Hala Szczawiny, liczy sobie pięćdziesiąt pięć metrów i nadaje się do treningu dla osób początkujących. Średnio zaawansowani będą podziwiali widoki na trasie Kopiec - Hala Miziowa - Hala Szczawiny, która jest dosyć długa, ale za to - takich pejzaży nie ogląda się codziennie. Wytyczono tam jeszcze jedną, trudną trasę dla zaawansowanych.
U góry wytyczono pięć tras, głównie trudnych. Na szczególną uwagę zasługuje kilometrowa trasa wiodąca z Hali Miziowej do Hali Szczawiny. Tam powinni poruszać się już tylko zawodowcy. Każda z tras jest ratrakowana, naśnieżana i otoczona opieką górskich ratowników, przez to jest tam bezpieczniej. Pod stokiem mieszczą się też bezpłatne parkingi. Warto wybrać się w te okolice, choćby dla samej przyjemności podziwiania panoramy Beskidów. przy odrobinie szczęścia można zobaczyć stamtąd nawet Babią Górę.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 8.30 do 16.30.

Ceny:
Wyciągi orczykowe:
Cena za pojedynczy wjazd - 4 zł,
Karnet na dziesięć wjazdów - 35 zł,
Karnet na dwadzieścia wjazdów - 55 zł,'

Wyciąg krzesełkowy:
Cena za pojedynczy wjazd - 8 zł,
Karnet na pięć przejazdów - 25 zł,

Karnet godzinny - 25 zł,
Karnet dwugodzinny - 35 zł,
Karnet trzygodzinny - 45 zł,
Karnet czterogodzinny - 55 zł,
Karnet sześciogodzinny - 65 zł,
Karnet dzienny - 80 zł,
Karnet dwudniowy - 150 zł,
Karnet trzydniowy - 210 zł,
Karnet czterodniowy - 260 zł,
Karnet pięciodniowy - 290 zł,
Karnet sześciodniowy - 320 zł,
Karnet miesięczny - 800 zł,
Karnet sezonowy - 1800zł,
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: