Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Orawcowa w Zwardoniu

Stoki narciarskie, Sport
34-373 Zwardoń
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9828
Szer. geograficzna 49.5046
Opis:
Na Polanie Orawcowej ulokowano wyciąg narciarski nazywający się właśnie Orawcowa. Mieści się on w centrum Zwardonia, wioski w powiecie żywieckim, która latem sprawdza się jako baza wypadowa na kilka beskidzkich szczytów, a zimą spełnia oczekiwania wielu, nawet najbardziej doświadczonych narciarzy. Nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy zachodzi taka potrzeba, podjeżdżają pod każdy zwardoński stok.
Sam wyciąg Orawcowa osiąga długość czterystu metrów. Jest to wyciąg talerzykowy, który zostaje regularnie utwardzany ratrakiem oraz oświetlany. Jego przepustowość wynosi trzysta dziesięć osób w ciągu godziny.
Na Polanie Orawcowej znajdują się dwie trasy. Dzieci powinny wybrać tę łatwiejszą, która osiąga długość pięciuset metrów. Druga; niewiele trudniejsza, jest od niej krótsza o pięćdziesiąt metrów, ale za to dostarcza narciarzom wielu pozytywnych wrażeń.
Jak na razie, w tej miejscowości jeszcze jest w miarę cicho i spokojnie, ale jeśli trasy i wyciągi będą rozbudowane, kto wie, czy za kilka lat Zwardoń nie stanie się miejscem tak modnym i uwielbianym przez narciarzy, jak Szczyrk czy Wisła.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Jak na razie, wyciąg jest nieczynny z powodu braku śniegu, ale w ferie planowane jest jego uruchomienie.

Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: