Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Góra Żar. Międzybrodzie Żywieckie

Stoki narciarskie, Sport
Międzybrodzie Żywieckie, ul. Górska 21, 34-312 Międzybrodzie Bialskie
woj. śląskie
Dł. geograficzna 19.2330
Szer. geograficzna 49.7810
Tel: 33 866 11 36
Tel 2: 33 866 11 28
mail: gora.zar@pkl.pl
strona www: www.pkl.pl
Opis:
Międzybrodzie Żywieckie stało się znane za sprawą Góry Żar - jednego z najważniejszych szczytów Beskidu Żywieckiego. Miejscowość, ta, w odróżnieniu od pobliskiego, gwarnego i niejednokrotnie zatłoczonego Międzybrodzia Bialskiego, przyciąga turystów ciszą i spokojem. Aby tam dojechać, należy kierować się, zarówno z Katowic, jak i z Krakowa, w stronę Żywca; a za centrum Międzybrodzia Bialskiego skręcić w lewo. Z Bielska - Białej najłatwiej dojechać przez Straconkę; w centrum Międzybrodzia Bialskiego skręcić w prawo, na Żywiec.
Trasa, którą oddano do dyspozycji narciarzy, jest średnio trudna. Liczy sobie nieco ponad półtora kilometra. Jest ona regularnie naśnieżana, ratrakowana, oświetlona i nagłośniona. W pobliżu stacji górnej działa trzystumetrowy wyciąg orczykowy. Obok stacji dolnej powstał stok narciarski dla najmłodszych o nazwie Sun Kid. Taśmowy przenośnik ułatwia dzieciom przemieszczanie się po trasie.  Nie zapomniano o wypożyczalni sprzętu, serwisie, a także o zapleczu gastronomicznym. Można tam posilić się po przeżyciu emocjonujących wrażeń na stoku.
Ze szczytu Góry Żar rozciąga się zapierający dech widok na Beskidy oraz na Jezioro Międzybrodzkie. Ma on swój urok o każdej porze roku. Warto na chwilę zatrzymać i spojrzeć na świat z nieco innej, górskiej perspektywy.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do 16.00 (lub 20.00; przy czynnej trasie narciarskiej).

Ceny:
Bilet normalny w jedną stronę - 9 zł,
Bilet ulgowy w jedną stronę - 7 zł,
Bilet normalny w obie strony - 13 zł,
Bilet ulgowy w obie strony - 11 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: