Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stok narciarski Góra Kamieńsk

Stoki narciarskie, Sport
źródło: www.gorakamiensk.info
źródło: www.gorakamiensk.info
Ozga k. Kamieńska, 97-360 Kamieńsk
woj. łódzkie
Dł. geograficzna 19.4185
Szer. geograficzna 51.2399
Tel: 44 733 07 77
Tel 2: 44 733 07 65
mail: info@gorakamiensk.info
strona www: www.gorakamiensk.info
Opis:
Od czternastego grudnia aż do końca zimy będzie można poszusować po stokach na Górze Kamieńsk, niedaleko Radomska, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego. Twórcy i pomysłodawcy przedsięwzięcia wykorzystali fakt, że miejsce to jest najwyższym wzniesieniem w centralnej Polsce. Miejscowość Ozga, w której znajduje się kompleks; jest położona około piętnastu kilometrów na południe od Piotrkowa Trybunalskiego. Aby tam dojechać, należy przemieszczać się autostradą A1 w kierunku Katowic.
Do dyspozycji wielbicieli białego szaleństwa oddano dwa wyciągi: Pierwszy z nich ma długość siedmiuset metrów i przepustowość na osiemset osób w ciągu godziny; a drugi - przeznaczony do nauki jazdy na nartach - sto sześćdziesiąt metrów i przepustowość sześciuset osób w ciągu godziny. Oba wyciągi są talerzykowe. Narciarze mogą też skorzystać z czteroosobowej kolei liniowej, która posiada ruchomy chodnik. Trasy, przeznaczone dla narciarzy, są urozmaicone, o różnym stopniu trudności. Z myślą o nich stok jest regularnie naśnieżany; oświetlany i ratrakowany, tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki wszystkim gościom; zarówno narciarzom, jak i snowboardzistom.
Na przyjezdnych czekają też lokale gastronomiczne oraz parking u podnóża stoku, a także wypożyczalnia sprzętu.
Każdy, kto zechce poznać technikę jazdy na jednej albo dwóch deskach lub pogłębić swe umiejętności; ma taką możliwość w ośrodku Góra Kamieńsk. Ceny takich przedsięwzięć są uzależnione od wybranych dni tygodnia oraz liczby osób chcących się doszkolić. Wahają się one od sześćdziesięciu do nawet czterystu złotych.
Warto wykorzystać dogodne położenie tego miejsca; a także spędzić czas miło i aktywnie; na wyciągu narciarskim, razem z dziećmi.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do 21.00.

Ceny:
Karnet całodzienny normalny - poniedziałek - piątek - 70 zł,
Karnet całodzienny ulgowy - poniedziałek - piątek - 63 zł,
Karnet całodzienny normalny - weekend - 80 zł,
Karnet całodzienny ulgowy - weekend - 72 zł,
Karnet całodzienny dla dzieci do piątego roku życia - 6 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: