Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stacja narciarska Soszów w Wiśle

Stoki narciarskie, Sport
Wisła - Jawornik, ul. Cieślarów 30, 43-460 Wisła
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8334
Szer. geograficzna 49.6618
Tel: 33 855 28 32
Tel 2: 33 857 70 01
mail: poczta@soszow.pl
strona www: www.soszow.pl
Opis:
Dzielnica Jawornik w Wiśle posiada swój prawdziwy, narciarski kompleks. Znajduje się tam kilka profesjonalnych wyciągów narciarskich. Wyciąg H0 jest czteroosobową kanapą o długości ośmiuset piętnastu metrów i przepustowości dwóch tysięcy czterystu osób w ciągu godziny. Wyciąg H1 zaliczany jest do wyciągów orczykowych podwójnych. Ma on długość sześciuset metrów i przepustowość tysiąca dwustu pięćdziesięciu osób w ciągu godziny. Kolejna atrakcja; czyli wyciąg H2, osiąga długość ośmiuset pięćdziesięciu metrów; a jego przepustowość wynosi tysiąc sto osób w godzinę. Pozostałe dwa wyciągi, o długości stu trzydziestu i dwustu trzydziestu metrów, charakteryzują się znacznie mniejszą przepustowością; dochodzącą do czterystu osób w ciągu godziny. Wszystkie one są wyciągami orczykowymi talerzykowymi.
Na stoku wytyczono też kilka tras. Trasy o numerach: jeden i cztery uważane są za trudne, o dość dużym nachyleniu. To miejsce dla doświadczonych narciarzy. Trasy o numerach dwa i trzy, oznaczone barwą niebieską, nadają się dla osób średnio zaawansowanych w jeździe na nartach. Osobom początkującym zaleca się trasy łatwe, o numerach pięć i sześć.
Warto rozważyć spędzenie ferii zimowych z dziećmi w kompleksie Soszów. Dla gości przygotowano tam apartamenty, a nawet prawdziwą, tradycyjną chatę góralską, która jest prawdziwą gratką dla wszystkich turystów. Nie zapomniano o treściwej, góralskiej kuchni, serwowanej w licznych restauracjach całej Wisły. Taka wyprawa, połączona z aktywnym, narciarskim wypoczynkiem, przyniesie wiele frajdy najmłodszym, a także dorosłym.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 8.00 do 21.00

Ceny:
Cena za pojedyncze zjazdy:
Wyciąg H0 - 6 zł,
Wyciąg H1 - 3 zł,
Wyciąg H2 - 3 zł.

Karnety czasowe:
Karnet trzygodzinny - 60 zł,
Karnet czterogodzinny - 70 zł,
Karnet pięciogodzinny - 75 zł,
Karnet sześciogodzinny - 80 zł,
Karnet ośmiogodzinny - 90 zł,
Karnet trzydniowy - 240 zł,
Karnet sześciodniowy - 420 zł.

System punktowy:
1 pkt - 1 zł,
Karnet 100 pkt - 90 zł,
Karnet 150 pkt - 127, 50 zł.
Wyciąg H0 - 6 pkt,
Wyciąg H1 - 3 pkt,
Wyciąg H2 - 3 pkt.
Dzieci do lat ośmiu - przejazdy darmowe.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: