Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Stacja narciarska Biały Krzyż w Szczyrku

Stoki narciarskie, Sport
ul. Grabowa 26, 43-370 Szczyrk
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.9604
Szer. geograficzna 49.6659
Tel: 33 817 93 02
strona www: www.bialykrzyz.com.pl
Opis:
Beskidzkie krajobrazy wywierają wrażenie na wielu osobach. Czy to, lato, czy zima, turyści przybywają do tych gór, aby cieszyć się nimi, wypoczywać i obcować z przyrodą. Jednym z piękniejszych i ciekawszych miejsc w Beskidzie Śląskim jest Przełęcz Salmopolska w Szczyrku. Działa tam wyciąg narciarski o nazwie Biały Krzyż, należący do orczyków. Jego długość wynosi prawie trzysta metrów, a przepustowość - trzysta sześćdziesiąt osób w ciągu godziny. Ze stacji górnej zjeżdżą się trasą o tej samej długości. Dla dzieci przeznaczono wyciąg talerzykowy "Bartuś". Ma od długość dwustu metrów. Trasa, zbiegająca ze zbocza góry. nie należy do długich. Ona również osiąga długość dwustu metrów. Osoby, które jeszcze nie opanowały w pełni jazdy na nartach, poczują się usatysfakcjonowane jazdą po tej części stoku. W poprawianiu techniki swej jazdy oraz w nauce od podstaw pomogą doświadczeni instruktorzy narciarstwa oraz snowboardu, ponieważ pod Białym Krzyżem mogą trenować również snowboardziści. Wyciągi i trasy są ratrakowane, oświetlane i sztucznie naśnieżane.
Dzieci muszą ciągle przebywać w ruchu, dlatego też , z myślą o nich, wydzielono miejsce do zimowych zabaw. Najmłodsi lepią tam bałwany i jeżdżą na sankach. Taka rozrywka najbardziej podoba się maluchom.
Pod stokiem mieści się wypożyczalnia sprzętu, a także darmowy parking. Nie zapomniano o licznych restauracjach, barach czy punktach z fast - foodami. Tam można się posilić i ogrzać.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie, od 9.00 do 18.00.

Ceny:
Karnet dziesięcioprzejazdowy - 15 zł,
Karnet dwugodzinny - 30 zł.
Karty punktowe 200 i 500 pkt.
Pojedynczy zjazd z dużego wyciągu - 20 pkt,
Pojedynczy zjazd z małego wyciągu - 15 pkt.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: