Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Skansen Kolejowy w Chabówce

Muzea
źródło: www.skansen.hg.pl/
źródło: www.skansen.hg.pl/
34-720 Chabówka
woj. małopolskie
Dł. geograficzna 19.9340
Szer. geograficzna 49.5926
Tel: (0-18) 53-53-345
Tel 2: 53-53-378
mail: g.sysiak@pkp-cargo.eu
strona www: www.skansen.hg.pl/
Opis:
Skansen znajduje się na terenie byłej lokomotywowni pochodzącej z roku 1944. W 1976 roku parowozy zostały zastąpione przez lokomotywy elektryczne, dlatego też później w Suchej Beskidzkiej zaczęto gromadzić nieużywane eksponaty takie jak parowozy, wagony, urządzenia kolejowe. W 1993 roku zbiory te przeniesiono do nowo otwartego skansenu.
Aktualnie zbiory skansenu to ok. 135 eksponatów zabytkowych pojazdów szynowych i urządzeń do pracy na kolei.
Dodatkową atrakcją, która prawdopodobnie zainteresuje młodszych i starszych miłośników kolei i mechaniki, są zabytkowe wagony towarowe oraz czynna drezyna w postaci starego modelu Warszawy, którą niegdyś jeździli kolejowi dyrektorzy.
Bardzo ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z miejsc hotelowych oferowanych przez skansen, by kolejową przygodą napawać się nieco dłużej. Do dyspozycji gości korzystających z tej możliwości pozostaje: kuchnia, świetlica, sala kominkowa, plac zabaw dla dzieci, parking, miejsce na ognisko, sala TV.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Od poniedziałku do piątku: 7.00-15.00;
soboty, niedziele i święta: 7.00-19.00

Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: