Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu

Ciekawostki
źródło: www.pttk-sandomierz.pl.
źródło: www.pttk-sandomierz.pl.
ul. Rynek 12, 27-600 Sandomierz
woj. świętokrzyskie
Dł. geograficzna 21.7495
Szer. geograficzna 50.6798
Tel: 15 832 30 88
Tel 2: 18 832 20 05
mail: pttk@pttk-sandomierz.pl
strona www: www.pttk-sandomierz.pl
Opis:
W Sandomierzu ciekawe jest nie tylko to, co znajduje się nad ziemią ale też to, co mieści się pod nią. Aby zobaczyć, co kryje w sobie sandomierskie podziemie, należy wejść do środka od strony ulicy Oleścickich. Na długości niemal pół kilometra zachowano wiele cennych eksponatów. Podziemne korytarze pełniły funkcje schronów dla sandomierzan. Po wojnie, w roku 1977, trasa została udostępniona zwiedzającym.
Stare sprzęty, rzeźby i piwnice kupieckie zostały zgromadzone w głębi lochów. O mrocznych tajemnicach skrywanych w środku opowiedzą przewodnicy, którzy znają ten trakt jak własną kieszeń. Chętni mogą zamówić: wino, piwo grzane, obejrzeć pokaz z katem lub zamówić... ducha! Postać z Zaświatów będzie straszyła wszystkich czekających na chwilę grozy i umili godzinną przeprawę przez szlak swoimi odgłosami. Zwykle jest to Biała Dama. Dla chętnych wybija się też pamiątkowe monety z herbem miasta. Cenę tego typu atrakcji  uzgadnia się z członkami miejscowego oddziału PTTK.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
W sezonie: 10.00 - 18.00
Poza sezonem: 10.00 - 17.00.

Ceny:
Bilet normalny - 10 zł
Bilet ulgowy - 6 zł
Bilet grupowy - 5 zł/os.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: