Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Park Rozrywki Ostrołęka

ZOO, Parki linowe
źródło: www.parkknieja.republika.pl
źródło: www.parkknieja.republika.pl
ul. Krańcowa 1, 07-401 Ostrołęka
woj. mazowieckie
Dł. geograficzna 21.6373
Szer. geograficzna 53.0984
Tel: 509788313
mail: parkknieja@o2.pl
strona www: www.parkknieja.republika.pl
inne: Dojazd - samochodem lub autobusem MZK nr 9
Opis:
Na obrzeżach Ostrołęki, nieopodal malowniczego lasu, założono Park Rozrywki Knieja. Na powierzchni dwóch hektarów usytuowano niewielki zwierzyniec, park linowy, skansen maszyn i urządzeń rolniczych, plac ogniskowo - grillowy oraz pole paintballowe.
Można tam zobaczyć  zwierzęta domowe, takie, jak: owce, kozy, kury, koguty, kaczki, gęsi, świnki, a także zwierzęta egzotyczne, np. lamy, strusie, alpakę, pawie, strusie czy osły. Zwiedzający mogą je oglądać, fotografować, głaskać, dotykać, a nawet karmić.
Jednakże, Park Rozrywki Knieja to nie tylko małe zoo. Miłośnicy adrenaliny również znajdą tam coś dla siebie. Park linowy, o długości 260 metrów, zawiera 18 przeszkód. Istnieją dwa warianty - dwie trasy - wysoka (20 zł/os.) i niska (w cenie wstępu do Parku Rozrywki Knieja). Zanim zaczniemy wspinaczkę, musimy zapoznać się z regulaminem. Wynajęcie indywidualnego instruktora do pomocy na trasie kosztuje 15 zł. W pobliżu parku liniowego znajduje się ścianka wspinaczkowa. Przejście całej trasy gwarantuje niezapomniane wrażenia i emocje, pozwoli pokonać lęk wysokości, a zjazd na linie sprawi, że poczują się Państwo jak Tarzan.
Wielbiciele paintballu miło spędzą czas grając w swoją ulubioną grę. Aby stało się to faktem, potrzeba minimum sześciu uczestników. Dzieci i młodzież poniżej czternastego roku życia, jeśli chcą wziąć udział w wojnie paintballowej, muszą być pod opieką osoby dorosłej lub dostarczyć pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział w zabawie. Zawody nie są rozgrywane w sezonie zimowym. W sezonie wiosenno - letnim oraz jesienią są one rozgrywane w piątki - od 16stej do zmierzchu i w soboty od 10tej do 16stej. W sporcie tym liczy się inteligencja, koncentracja oraz zdecydowanie. Pozwala on ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Po całym dniu emocji należy nieco odpocząć. Można to zrobić przy ognisku, zajadając się kiełbaskami.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Dla gości indywidualnych - weekendy od 10.00 do zmierzchu.
Dla grup zorganizowanych - codziennie, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Ceny:
Wstęp - 7 zł/os.
Rozpalenie ogniska - 10 zł
Ognisko dla grup - 9 zł/os.
Paintball - 5 strzałów - 1 zł/os.
Kulki paintballowe - 100 sztuk - 10 zł.
Sprzęt painballowy - 30 zł/os.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: