Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos

Ciekawostki, Parki i Ogrody
źródło: www.mikrokosmos.edu.pl
źródło: www.mikrokosmos.edu.pl
ul. Pasikonika, 97-225 Ujazd
woj. łódzkie
Dł. geograficzna 19.9337
Szer. geograficzna 51.6011
Tel: 669 828 900
mail: mikrokosmos@mikrokosmos.edu.pl
strona www: www.mikrokosmos.edu.pl
Opis:
Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem o powierzchni niemal 10 000m2, na której można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowieka – owady wykonane są w wielokrotnym powiększeniu.

Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
W maju, czerwcu, wrześniu i październiku:
pon-pt  9.00-15.00  tylko grupy zorganizowane
sob-niedziela  10.00-18.00 dla wszystkich

W lipcu i sierpniu
poniedziałek - nieczynne
wtorek-piątek 11.00-17.00
sobota-niedziela 10.00-18.00

Ceny:
Bilet normalny  13zł
Bilet ulgowy  9zł
Bilet rodzinny 2+2  35zł
Bilet grupowy 8zł  powyżej 15 osób
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoszono nadużycie

Gość

Bardzo dobre miejsce na wycieczkę rodzinną. Mają wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. A takich wieeelkich owadów to nigdzie jeszcze nie widziałam. Spuer miejsce. Ciesze się, że próbujemy budować orginalnego w naszym kraju.

Zgłoś nadużycie

Gość

Fajne miejsce godne polecenia. Moje dziecko było bardzo szczęśliwe że tam pojechaliśmy. Poznaliśmy różne gatunki owadów, eksponaty zrobiły na nas wrażenie. Wyjazd do Mikrokosmos było fajną odskocznią, dobrze spędziliśmy tu czas. Miejsce ładne. Niska cena b