Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Palmiarnia w Gliwicach

Parki i Ogrody, ZOO
źródło: www.palmiarnia.gliwice.pl/
źródło: www.palmiarnia.gliwice.pl/
ul. Fredry 6, 44-100 Gliwice
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.7640
Szer. geograficzna 50.3012
Tel: 32 231-32-39
strona www: www.palmiarnia.gliwice.pl/
Opis:
Gliwicka Palmiarnia to jeden z najciekawszych parków tego typu na Śląsku.
Każdy, kto odwiedzi to miejsce, może odpocząć i odprężyć się, spoglądając na różnorakie gatunki roślin z całego świata. Ogród jest podzielony na cztery pawilony: roślin użytkowych, sukulentów, tropiku oraz historyczny.
W tropikach, oprócz gatunków charakterystycznych dla deszczowych lasów tropikalnych, spotkamy też piranie, pływające w oczku wodnym. Zupełnie inne środowisko reprezentuje pawilon sukulentów. Można tam zobaczyć ponad dwa tysiące gatunków kaktusów. Ich wielbiciele będą w pełni usatysfakcjonowani. Gdzieniegdzie wygrzewają się niewielkie jaszczurki.
Rośliny użytkowe to takie, które znalazły szerokie zastosowanie w rolnictwie. W pawilonie poświęconym tym gatunkom przedstawiono kakaowce i bananowce. Zwiedzanie umila śpiew egzotycznych ptaków i odgłosy papug.
Pawilon historyczny zawiera najcenniejsze eksponaty, czyli palmy, które liczą sobie ponad sto lat i pamiętają czasy zaborów.
Obiekt ten pokazuje, w jaki sposób można łatwo, szybko i niewielkim kosztem znaleźć się w tropikach i zobaczyć najprawdziwsze palmy.
Dojazd – autobusem miejskim  lub samochodem. Dla zwiedzających przygotowano parkingi w okolicy palmiarni i parku Chopina.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Wtorek - piątek: 10.00 - 17.00
Sobota i niedziela: 9.00 - 17.00
Poniedziałek - nieczynne.

Ceny:
Bilet normalny - 5zł
Bilet ulgowy - 3,50 zł
Bilet rodzinny - 10 zł
Bilet grupowy - 2,50 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: