Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ogród Ornitologiczny

ZOO
źródło: www.ornitologiczny.blogspot.com
źródło: www.ornitologiczny.blogspot.com
ul. Kolonijna 8, 84-360 Łeba
woj. pomorskie
Dł. geograficzna 17.5563
Szer. geograficzna 54.7601
Tel: 503 097 354
mail: m.mocek@wp.pl
strona www: www.ornitologiczny.blogspot.com
Opis:
Ogród ornitologiczny został założony z miłości do ptaków. Pasja gospodarzy - właścicieli gospodarstwa agroturystycznego w Nowęcinie koło Łeby, zaowocowała powstaniem tego oto obiektu.
Stało się to w roku 2000. Teren dawnego Jeziora Miełnickiego zasiedliły ptaki z całego świata. Dzikie gęsi i kaczki mogą pluskać się w wodzie i czuć się tak, jak w swoim naturalnym środowisku. W parku spotkamy też bażanty i pawie - zwierzęta piękne i dostojne. Obecnie zgromadziło się tam ponad dwa tysiące osobników, reprezentujących niemal sto gatunków. To prawdziwa gratka nie tylko dla ornitologów. Na uwagę zasługuje fakt, ze park jest czynny przez cały rok, a nie tylko w sezonie.
Pora karmienia dostarcza wielu wrażeń. Zwierzęta lubią być fotografowane i są przyjaźnie nastawione do ludzi. pamiętajmy jednak o tym, że żywieniem ptaków zajmują się gospodarze, a nie turyści.
Goście przybywający z daleka mogą przenocować w gospodarstwie agroturystycznym i wysłuchać wielu ciekawych opowieści o ptasich obyczajach. Mogą oni pozostawić swój samochód na parkingu w gospodarstwie. Turyści nocujący w Łebie wybiorą komunikację miejską kursującą na trasie Łeba - Nowęcin - Łeba.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie; 8.00 -17.00.

Ceny:
Bilet normalny - 15 zł
Bilet ulgowy - 10 zł
Grupy zorganizowane - 8 zł./os.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: