Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Parki i Ogrody
ul. Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław
woj. dolnośląskie
Dł. geograficzna 17.0649
Szer. geograficzna 50.7862
Tel: (071) 322-59-57
mail: obuwr@biol.uni.wroc.pl
strona www: www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/
inne: fax (071) 322-44-83
Opis:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, oaza w centrum miasta, to "żywe muzeum", ponieważ jest drugim(po ogrodzie w Krakowie) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce. Jednocześnie jest to ośrodek naukowy oraz dydaktyczny.Jest oddalony ok. 2 km od Rynku. Został wpisany na listę zabytków woj. Dolnośląskiego i mieści się w granicach historycznego centrum Wrocławia Ogród Botaniczny wchodzi w skład Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, opiekują się nim szczególnie studenci kierunku architektury krajobrazu, stąd też duże znaczenie działu roślin dekoracyjnych.
Kolekcje Ogrodu liczą ponad 11 500 gatunków i odmian roślin gruntowych i szklarniowych. Można samemu poznawać świat roślin dzięki etykietom z nazwami i tablicom dydaktycznym. Szczególnie warte uwagi są kolekcje roślin z rodziny wrzosowatych, roślin wodnych i błotnych oraz sukulentów, a także Kolekcja Narodowa  obejmująca około 150 taksonów bluszczy. Ogród jest podzielony na części, centralną z pomnikiem Karola Linneusza  zajmuje dział systematyki roślin. Nad stawem urządzono malownicze pagórki alpinarium. Wschodnia część terenu o charakterze parku naturalistycznego, to arboretum. Ponad to spotkamy tu dział dydaktyczny, kolekcję pnączy i polskich odmian roślin ozdobnych, dział roślin wodnych i błotnych oraz szklarnie, a w nich między innymi rośliny tropikalne i sukulenty.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Godziny otwarcia: 8.00-18.00,
szklarnie 10.00-18.00,
  Panorama Natury 10.00-14.00, w
soboty, niedziele i święta
  10.00-16.00 (seanse co pół godziny)

Ceny:
Bilet normalny — 10 zł
        Bilet ulgowy — 5 zł
        Sezonowy bilet wstępu (imienny) —100zł
<>    Specjalny — 200 zł
        sesje zdjęciowe nowożeńców
Fotografowanie dla celów komercyjnych - za zgodą dyrekcji Ogrodu.
* Wstęp wolny - dzieci w wieku przedszkolnym, studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (15 osób - 1 wstęp wolny),  nowożeńcy w strojach ślubnych.

* uprawnienie do ulg potwierdza okazanie stosownego dokumentu.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: