Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Oceanarium Gdańsk

ZOO
źródło: www.podwodnyswiat.com
źródło: www.podwodnyswiat.com
ul. Wielkie Młyny 16, 80-849 Gdańsk
woj. pomorskie
Dł. geograficzna 18.6500
Szer. geograficzna 54.3540
Tel: 534 235 074
mail: info@podwodnyswiat.com
strona www: www.podwodnyswiat.com
Opis:
W miejscu niezwykłym, na drugim piętrze centrum handlowego Wielki Młyn w Gdańsku, zgromadzono pokaźną i osobliwą kolekcję ryb i nie tylko.Okazy, jakie zostały zaprezentowane w oceanarium "Podwodny Świat" to zwierzęta naprawdę rzadko spotykane. Wszystkie ryby pochodzą z prywatnych kolekcji zapaleńców i fanatyków głębi oceanów. Wśród nich są takie gatunki, jak: kostera rogata. Rogatnica Picasso, która na co dzień żyje w Morzu Czerwonym, charakteryzuje się tym, ze potrafi wydawać z siebie niezwykłe odgłosy przypominające chrząkanie. Naturalnym miejscem występowania skrzydlica ognistej i błazenka jest Ocean Indyjski. Nie zmienia to faktu, ze i w Gdańsku gatunki czują się znakomicie dzięki staraniom hodowców. Pracownicy oceanarium prowadzą zajęcia warsztatowe, na których można poznać cykl rozwojowy ryb, gatunki żyjące w Bałtyku.
To właśnie w Gdańsku dzieci i młodzież mogą lepiej poznać podwodny świat i zainteresować się życiem ryb morskich.
Dojazd - jak do centrum handlowego Wielkie Młyny, parking bezpłatny. można skorzystać z szybkiej kolei miejskiej lub tramwajów.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Codziennie: 10.00 - 19.00
(ostatnie wejście - 18.30).

Ceny:
Bilet normalny - 15 zł
Bilet ulgowy - 11 zł
Bilet rodzinny - 37 zł.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: