Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Muzea
źródło: www.muzkol.pl
źródło: www.muzkol.pl
ul. Towarowa 1, 00-811 Warszawa
woj. mazowieckie
Dł. geograficzna 20.9850
Szer. geograficzna 52.2302
Tel: (022) 620 04 80
Tel 2: (022) 620 04 80
mail: sekretariat@muzkol.pl
strona www: www.muzkol.pl
Opis:
Muzeum znajdujące się w budynku byłego dworca PKP oferuje zwiedzającym ekspozycje stałe o tematyce historycznej i czasowe, a także kolekcję modeli kolejowych w salach wystawowych oraz wystawę zabytkowego taboru na torach w skansenie. Muzeum zajmuje się przede wszystkim gromadzeniem taboru kolejowego normalno i wąskotorowego, maszyn i urządzeń kolejowych, modeli taboru i makiet budynków kolejowych, fotografii, biletów, dokumentów, obrazów, sztandarów, a także wydawnictw z dziedziny kolejnictwa. Oprócz zwiedzania można korzystać ze zbiorów Biblioteki muzealnej, w której zgromadzono kilka tysięcy wydawnictw z dziedziny kolejnictwa polskiego i światowego.
Od kwietnia 2012 roku muzeum wzbogaca swoją propozycję w stałą ofertę dla dzieci- tzw. "Niedziele z wynalazcą" polegającą na tym, że poza standardowym zwiedzaniem muzeum będzie w nim można spotkać bohatera danej niedzieli opowiadającego o swoim wynalazku. Tego typu wydarzenia będą spaniałą okazją do twórczego i aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny, gdyż po porcji wiedzy dorośli wraz z dziećmi będą brali udział w warsztatach plastycznych, konkursach i zabawach ruchowych.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
PONIEDZIAŁEK w godz. 10.00 - 14.00 wstęp wolny.

WTOREK - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 17.00

Ceny:
Bilet  normalny – 10,00 zł
Bilet ulgowy – 6,00 zł
Lekcje muzealne – 40,00 zł
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: