Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Kolei w Sochaczewie

Muzea
źródło: www.muzkol.pl
źródło: www.muzkol.pl
ul. Towarowa 7, 96-500 Sochaczew
woj. mazowieckie
Dł. geograficzna 20.2376
Szer. geograficzna 52.2176
Tel: 46 862 59 76
mail: mbelczyk@muzkol.pl
strona www: www.muzkol.pl
Opis:
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie funkcjonuje już od 1986r. , a do dzisiaj jest jedną z głównych atrakcji turystycznych tej części kraju. Rocznie trasą Sochaczew- Wilcze Tułowskie przejeżdża ok. 10 tys. turystów.
Muzeum jest jednym z niewielu miejsc gdzie zobaczyć można prawie 150 jednostek taboru wąskotorowego. Oprócz tego niewątpliwą atrakcję stanowi zbiór wszelkich przedmiotów związanych z życiem codziennym kolei wąskotorowej. W dwóch salach: "Historia Kolei Wąskotorowych w Polsce" i "Historia Kolei Sochaczewskiej" zobaczyć można pamiątkowe fotografie, ale również mundury, mniejsze modele, latarki, bilety i wiele innych przedmiotów, które dziś zostały zastąpione nową technologią.  Warte zwiedzenia i niezwykle cenne dla muzeum, bo oryginalnie zachowane, jest pomieszczenie, w którym niegdyś przebywał dyżurny ruchu. Zabytkowy tabor oferuje eksponaty z pierwszej połowy minionego wieku. Są to pojazdy różnego typu, od lokomotyw do pojazdów zbudowanych na potrzeby własne. Kilka razy w roku, przy specjalnych okazjach, pojazdy można podziwiać gdy przejeżdżają pojedynczo przed publicznością.
Co ciekawe, muzeum oferuje organizację imprez rodzinnych, jak również urodzin czy imienin dla dzieci. Jest to doskonała okazja do zabawy wśród zabytkowych modeli z lekcją historii w jednym. Dzieci mogą dotykać modeli, przemieszczać się między nimi pod opieką opiekuna, który w przypadku wyrażonej przez dzieci chęci organizuje zabawy i gry ruchowe.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
PONIEDZIAŁEK i dni poświąteczne Muzeum nieczynne

WTOREK - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 15.00

Ceny:
Bilet wstępu normalny    – 10,00 zł

Bilet wstępu ulgowy      – 6,00 zł

Lekcje muzealne          – 40,00 zł
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość: