Mapa dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mini Zoo w Świerklańcu

ZOO
źródło:www.palackawalera.pl
źródło:www.palackawalera.pl
ul. Parkowa 30, 42-622 Świerklaniec
woj. śląskie
Dł. geograficzna 18.8575
Szer. geograficzna 50.4282
Tel: 32 284 43 30
mail: palac@palackawalera.pl
strona www: www.palackawalera.pl
Opis:
W romantycznym parku w Świerklańcu można miło spędzić niejeden dzień. Niegdyś mieściła się tutaj wspaniała rezydencja, ale w roku 1945 została ona zniszczona przez żołnierzy Armii Czerwonej. Po czasach świetności pozostała zieleń miejska i mnóstwo zwierzyńca, zwłaszcza skrzydlatego.
Woda to motyw przewodni parku. Pełno tutaj stawów, oczek wodnych, strumieni, potoków. Największym akwenem jest tutaj Jezioro Świerklanieckie, gdzie zamieszkało wiele gatunków zwierząt  wodnych, a na brzegu osiedliły się ptaki: cyranka, pliszka, mewa śmieszka, perkoz dwuczuby, rybitwa, kaczka krzyżówka, zięby – jednym słowem - raj dla ornitologa.
Mini Zoo czynne jest cały rok. Oprócz ptactwa, które można podziwiać nad zbiornikiem, znalazły się w nim: lama i króliki. Schronienie w Parku Miejskim otrzymały daniele, a także osiołek i kucyk. Strusie, bażanty, gołębie, indyki i gęsi sprawiają dzieciom wiele radości.
W okresie jesiennym, przy odrobinie szczęścia, można trafić na wystawę psów rasowych. Hodowcy uwielbiają się spotykać w malowniczym plenerze, na sporej przestrzeni.  Emocji związanych z poznawaniem zwierząt nie zabraknie nikomu, kto, choć na chwilę, zechce odpocząć w świerklanieckim parku.
Informacje dodatkowe:
Czynne:
Park miejski oraz Mini Zoo jest czynne codziennie, w godzinach: 8.00 - 20.00.

Ceny:
Wstęp darmowy.
Dodaj komentarz

Imię/Login:

Wiadomość:
Komentarze

Zgłoszono nadużycie

Gość Grzegorz

Witam, mini-zoo zlikwidowane! Szkoda, że dowiedziałem się dopiero po znalezieniu wybiegu.

Zgłoś nadużycie

Gość

Potwierdzam mini zoo zlikwidowane.